Gaz-System Pogoń Szczecin - Sokół Kościerzyna 33:22

Jacek Wardziński
Jacek Wardziński Andrzej Szkocki
Szczecińscy szczypiorniści pokonali będący ostatnio w słabej dyspozycji Sokół Kościerzyna, do niedawna wymieniany jako główny rywali Pogoni do zajęcia pierwszego miejsca w grupie A I ligi.

Do przerwy szczecinianie prowadzili 13:12. W drugiej połowie wyraźnie odskoczyli rywalom i zrewanżowali się im za porażkę w I rundzie w Kościerzynie 20:26.

Pogoń w drugiej połowie rozegrała bardzo dobre zawody. Podopieczni trenera Rafała Białego grali bardzo pomysłowo i z rozmachem. Na wyróżnienie zasłużyli dwaj bramkarze: Szymon Ligarzewski i Eugeny Andrejew oraz skuteczni Aleksander Kokoszka i Jacek Wardziński, który swojemu byłemu klubowi rzucił 6 bramek i zaliczył kilka asyst.

Była to piąta z rzędu porażka Sokoła. Pogoń utrzymała pierwsze miejsce w tabeli I ligi.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Sokół Kościerzyna 33:22 (13:12)

Pogoń:Ligarzewski, Andrejew - Kokoszka 7, Wardziński 6, Marković 5, P. Biały 4, Frelek 3, Chakmakov 2, Walczak 2, Krupa 1, Jedziniak 1, Królik 1, Masiak 1, Marcinkian, Suszka.

Pozostałe wyniki 18. kolejki grupy A I ligi:

Wolsztyniak Wolsztyn - Pomezania Malbork 27:21 (11:9)
Arot-Astromal Leszno - SMS Gdańsk 36:36 (18:19)
GSPR Gorzów Wlkp. - Techtrans Elbląg 29:29 (14:17)
Spójnia Wybrzeże Gdańsk - Grunwald Poznań 19:20 (10:8)
ZEPTER AZS UW Warszawa - Wisła II Płock (13 marca)

Więcej o meczu czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"