Futsal Szczecin z pierwszą wyjazdową wygraną w tym sezonie

Team Lębork
Do czwartej kolejki trzeba było poczekać na pierwsze zwycięstwo zawodników Futsal Szczecin przed obcą publicznością. Zespół trenera Miłosza Kocota wygrał 3:2 z Team Lębork.

Zawodnicy Futsal Szczecin chcą w swoim trzecim sezonie na poziomie I ligi, zdecydowanie namieszać w tabeli. Już widać po pierwszych kolejkach, że z drużyną trenera Miłosza Kocota, będzie musiał się liczyć każdy zespół. Pozycja szczecinian w tabeli (czwarta lokata) również nie jest przypadkiem.

W niedzielę szczecinianie walczyli na parkiecie Team Lębork. Mecz od początku miał swoją dramaturgię, obie ekipy nastawione były ofensywnie i już do przerwy było bardzo ciekawie. Zespoły schodziły na nią przy wyniku 2:2. Gospodarze wyszli jako pierwsi na prowadzenie, ale później do ich siatki trafili kolejno Daniel Maćkiewicz oraz Łukasz Kubicki. Tuż po golu tego ostatniego, Team Lębork zdołał doprowadzić do remisu za sprawą Tkachenki i jego strzału z dystansu.

Przez długie minuty w drugiej połowie bramki nie padały, ale ostatecznie to szczecinianie zdobyli zwycięskie trafienie. W samej końcówce do siatki gospodarzy po raz drugi trafił kapitan gości, czyli Kubicki.

Za tydzień Futsal Szczecin podejmuje We-Met Futsal Club Kamienica Królewska (23 października, godz. 18).

Team Lębork - Futsal Szczecin 2:3 (2:2)
Bramki: Yelishev (7), Tkachenko (20) - Maćkiewicz (16), Kubicki 2 (20, 39).
Futsal Szczecin: Janukiewicz - Kubicki, Ława, Jakubowski, Żebrowski, Maćkiewicz, Jurys, Vlasovych, Bitsadze, Sapon, Grochowski, Budzyński.
Pozostałe wyniki 4. kolejki gr. północnej I ligi futsalu: We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - KS Gniezno 9:3, AZS UG Gdańsk - Bonito Helios Białystok 3:1, TAF Toruń - Futbalo Białystok 4:4, BestDrive Piła - Orlik Mosina 10:3, LZS Bojano - Futsal Świecie (11 grudnia).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani