Flota zwycięża z Wartą i wskakuje na drugie miejsce w tabeli!

(rk)
Piłkarze Floty wciąż liczą się w walce o awans.
Flota Świnoujście wykorzystała potknięcie Zawiszy Bydgoszcz i pokonała Wartę Poznań 2:1. Dzięki wygranej udało się awansować na drugą pozycje w tabeli.

Świnoujścianie słabo weszli w mecz i już w piątej minucie przegrywali 0:1. Autorem gola dla gospodarzy był Marcin Trojanowski. Jednak przyjezdni nie przestraszyli się trudnych warunków postawionych przez Wartę.

Niecałe 10 minut później, po znakomitym dośrodkowaniu Sebastiana Olszara, gola zdobył Uchenna Nwaogu . Przed przerwą udało się wyjść na prowadzenie, a drugą bramkę w tym meczu zdobył Nwaogu.

W drugiej połowie gra się uspokoiła, a Flota starała się dowieźć zwycięstwo do końca. W 82 minucie mogła być srogo za to ukarana. Sam na sam z Grzegorzem Kasprzikiem wyszedł Krzysztof Bartoszak, jednak nie udało mu się umieścić piłki w siatce.

Warta Poznań - Flota Świnoujście 1:2 (1:2)

Bramki: Trojanowski (5) - Nwaogu 2 (14, 33)

Flota: Kasprzik, Śpiączka(64 Jasiński), Stasiak, Zalepa, Fryc, Niewiada, Bodziony, Niedziela(76 Szałek), Olszar, Nnamani, Nwaogu.