Flota - Wisła 2:4. Sensacja tylko do przerwy

(mc)
Ivica Iliev (oddaje strzał) strzelił Flocie trzecią bramkę. Obok niego obrońca Wyspiarzy Piotr Kieruzel. Marcin Bielecki
Flota Świnoujście przegrała u siebie w 1/16 Pucharu Polski z aktualnym mistrzem kraju Wisłą Kraków 2:4 Gole dla Wyspiarzy zdobyli Marek Opałacz i Damian Misan.

Przed startem tej fazy rozgrywek nikt właściwie nie dawał Flocie większych szans na awans dalej. Ale skoro w tym tygodniu z rozgrywek odpadły już Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin oraz lider ekstraklasy Korona Kielce (wszystkie przegrały z drużynami z niższych lig), to Wyspiarze uwierzyli w siebie. Zwłaszcza, że trener Wisły nie zabrał nad morze choćby Maora Meliksona czy Osmana Chaveza.

W pierwszych minutach groźnie centrował po stronie Floty jej jedyny napastnik, Damian Misan, jednak bramkarz krakowian złapał piłkę. W 9 minucie padła pierwsza bramka meczu. Napastnik Wisły, Dudu Biton, wykorzystał płaskie dośrodkowanie Michaela Lameya i trafił do siatki. Gospodarze odpowiedzieli golem Marka Opałacza. Obrońca Floty wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową pokonał bramkarza gości.

WISŁA KRAKÓW - TWENTE ENSCHEDE TRANSMISJA TV HD TV4 ONLINE

W 22 minucie Gervasio Nunez podał do Bitona, a ten trafił w poprzeczkę bramki Floty. Chwilę później Daniel Chyła zdecydował się na uderzenie z dystansu, jednak powędrowało ono wysoko nad bramką. W 38 minucie Misan otrzymał idealną piłkę od piotra Tomasika, wyszedł oko w oko z bramkarzem Wisły - Milanem Jovanicem i nie dał mu szans. Do przerwy Flota sensacyjnie prowadziła 2:1.

Po zmianie stron już po trzech minutach padło wyrównanie. Znowu na listę strzelców wpisał się Biton. Tym razem piłkę w pole karne zagrał mu wprowadzony po przerwie Tomas Jirsak. Napastnik Wisły przyjął futbolówkę, odwrócił się z nią i pokonał Alana Wesołowskiego. W 65 minucie na bramkę Floty strzelał płasko Ivica Iliev, ale Wesołowski zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Serb nie pomylił się w 75 minucie. Obronę gospodarzy niemal w pojedynkę wymanewrował Biton, a zupełnie niepilnowany Iliev dopełnił formalności. W doliczonym czasie gry Patryk Małecki strzelił dla Wisły gola na 4:2.

Flota Świnoujście - Wisła Kraków 2:4 (2:1)

Bramki: Opałacz (18), Misan (38) - Biton 2 (9, 48), Iliev (75), Małecki (90).

Flota: Wesołowski - Jasiński (79 Kalinowski), Udarević, Kieruzel, Opałacz, Ostalczyk, Niewiada, Bodziony, Chyła, Tomasik (70 Chifon), Misan (66 Nnamani).

Wisła: Jovanić - Lamey, Jovanović, Bunoza (85 Jaliens), Paljić, Małecki, Wilk, Nunez (46 Jirsak), Garguła (72 Brud), Iliev, Biton.