Flota Świnoujście zremisowała z beniaminkiem 2. Bundesligi

(mc)
Ferdinand Chifon (przy piłce) wyrównał stan meczu z Dynamem pięknym uderzeniem.
Ferdinand Chifon (przy piłce) wyrównał stan meczu z Dynamem pięknym uderzeniem. Robert Ignaciuk
Flota Świnoujście rozegrała swój drugi sparing w letniej przerwie. Wyspiarze zremisowali 1:1 z Dynamem Drezno.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Po 20 minutach Niemcy objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Robert Koch. Niecałe dziesięć minut później był już remis. Wyrównał pięknym strzałem z podania Marka Niewiady Ferdinand Chifon, który już miał się żegnać z klubem, a jak przyznają działacze Floty przeżywa drugą młodość. Sztab szkoleniowy bacznie mu się przygląda i możliwe, że jednak zostanie w klubie na kolejną rundę.

Jeszcze przed przerwą z boiska został usunięty Ivan Udarevic, który ukarany został czerwoną kartką. Niemcy nie zgodzili się, by zastąpił go zawodnik z ławki rezerwowych (jak to zwyczajowo bywa w sparingach) i przez resztę meczu musiała Flota radzić sobie w dziesięciu.

W drugiej połowie oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji. Groźnie ze strony Floty strzelali Novotny oraz Tomasz Ostalczyk. Wynik nie uległ już zmianie.

Dynamo Drezno - Flota Świnoujście 1:1 (1:1)
Bramki: Koch (20) - Chifon (29).
Flota: Jarosiński - Falisiewicz (75 Mickiewicz), Udarević, Rosłoń, Opałacz, Niewiada, Chyła, Ostalczyk, Sikorski (46 Bodziony), Chifon (60 Novotny), Siegl (46 Nnamani).

Czerwona kartka: Udarević (37, Flota).