Flota Świnoujście spędzi zimę w strefie spadkowej

Wyspiarzom udało się uratować punkt w Katowicach.
Wyspiarzom udało się uratować punkt w Katowicach. WB
Flota Świnoujście zremisowała 1:1 w wyjazdowym meczu z GKS Katowice. Był to czwarty z rzędu taki rezultat Wyspiarzy i dziewiąty z rzędu mecz bez zwycięstwa.

W pierwszej połowie groźne sytuacje stworzyły oba zespoły. Bliski zdobycia bramki po strzale głową był Krzysztof Bodziony, GKS odpowiedział groźnym uderzeniem Sławomira Dudy.

Po przerwie przewagę osiągnęli gospodarze. W 77. zdobyli bramkę. Grzegorz Goncerz wykorzystał sytuację sam na sam z Konradem Forencem.

Jednak cztery minuty później wyrównał Piotr Kieruzel, który dobrze odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym.

Był to ostatni mecz Wyspiarzy w tym sezonie. Bez względu na rezultaty pozostałych spotkań 17. kolejki na pewno spędzi zimę w strefie spadkowej. Rok temu była liderem I ligi.

GKS Katowice - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)
Bramki: Goncerz (77) - Kieruzel (81)
Flota: Forenc - Jasiński, Stasiak, Zalepa, Opałacz - Mokwa, Kieruzel, Bodziony (78 Ekwueme), Niewiada, Kolendowicz (84 Śpiączka)- Arifović (70 Grzelak).