Flota Świnoujście pewnie pokonała pierwszą przeszkodę w Pucharze Polski

Bartosz Śpiączka zdobył pierwszą bramkę dla Floty w Polkowicach.
Bartosz Śpiączka zdobył pierwszą bramkę dla Floty w Polkowicach. WB
Flota Świnoujście wygrała 3:0 na wyjeździe z drugoligowym KS Polkowice w I rundzie Pucharu Polski.

Zwycięstwo Wyspiarzy ani przez chwilę nie było zagrożone. Od początku posiadali przewagę i już w 5. minucie strzelili bramkę. Zdobył ją Bartosz Śpiączka, który coraz wyraźniej zgłasza aspiracje do gry w pierwszym składzie. Choć napór Floty trwał, to jej piłkarze mieli problemy ze skutecznością.

Sytuację ułatwił gościom Konrad Kaczmarek, który w 41. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Była to woda na młyn dla Wyspiarzy. Po przerwie Flota napierała i choć miała odrobinę pecha (słupek Nnamaniego), to zdołała zdobyć jeszcze dwie bramki. Najpierw Krzysztof Bodziony wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką obrońcy gospodarzy, a niecałe 10 minut przed końcem rywali dobił Charles Nwaogu.

Losowanie par 1/16 finału (z udziałem zespołów z ekstraklasy) zaplanowano na czwartek 25 lipca na godz. 13. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w dniach 16-17 sierpnia. W poprzedniej edycji Pucharu Polski Flota dotarła do ćwierćfinału.

KS Polkowice - Flota Świnoujście 0:3 (0:1)
Bramki: Śpiączka (5), Bodziony (69-karny), Nwaogu (82).
Flota: Gąsiński - Jasiński, Zalepa, Stasiak, Opałacz, , Nnamani (69 Nwaogu), Niewiada, Mysiak (46 Szałek), Bodziony (74 Arifović), Grzelak, Śpiączka.
Czerwona kartka: Kaczmarek (41, Polkowice)