Flota pewnie wygrała w Zielonej Górze

Piotr Kieruzel (z prawej) zdobył bramkę dla Floty z rzutu karnego.
Piotr Kieruzel (z prawej) zdobył bramkę dla Floty z rzutu karnego. Andrzej Szkocki
Piłkarze Floty Świnoujście pokonali w meczu sparingowym Stelmet UKP Zielona Góra 2:1. W zespole Wyspiarzy wystąpiło kilku testowanych zawodników.

Prowadzenie dla Floty zdobył w 9. minucie Sebastan Zalepa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wyrównał w 25 minucie Sebastian Górski. W 85 minucie jeden z piłkarzy gospodarzy sfaulował we własnym polu karnym Konrada Gilewicza, a rzut karny wykorzystał Piotr Kieruzel. Przez cały mecz to Wyspiarze posiadali przewagę, ale nie potrafili tego udokumentować większą liczbą zdobytych bramek.

Trener Floty Bogusław Baniak przyglądał się czterem testowanym zawodnikom o anonimowych nazwiskach.

Kolejny sparing Flota rozegra w sobotę o godz. 12 w Stargardzie z Błękitnymi.

UKP Zielona Góra - Flota Świnoujście 1:2 (1:1)

Bramki: Górski 25 - Zalepa 9, Kieruzel (85-karny)

Flota: Gąsiorowski (55 Hamrol) - Zalepa (55 Kieruzel), Jasiński (55 Opałacz), Mysiak (65 Szałek), Fryc (59 Kosakiewicz), Nnamani, Stasiak, Bodziony (70 Gilewicz), Wrzesień, Arifović (67 Śpiączka), Byszewski.