Filip Zaborowski broni dwóch tytułów

Aleksander Stanuch
Filip Zaborowski broni dwóch medali w stylu dowolnym.
Filip Zaborowski broni dwóch medali w stylu dowolnym. Andrzej Szkocki
Szczecińscy kibice czekają na weekendowe starty Filipa Zaborowskiego. Zawodnik MKP Szczecin ma groźnych rywali na dwóch dystansach.

Pierwszego dnia mistrzostw Polski szczecińscy pływacy zdobyli trzy medale. Mateusz Sawrymowicz wywalczył srebro, ale zabrakło mu 0,08 sekundy, aby zakwalifikować się na mistrzostwa świata. Katarzyna Baranowska na 200 m st. grzbietowym zdobyła brąz. Wczoraj natomiast wygrała eliminacje na 400 m stylem zmiennym, a w finale osłabła na ostatnich 100 metrach i zdobyła drugi brązowy medal w zawodach.

Dziś wystąpi jeszcze na 200 m zmiennym. Srebro 1. dnia wywalczyła sztafeta mężczyzn (Zieliński, Domagała, Kaczmarski, Zaborowski) na 4x200 m st. dowolnym (czas 7:26.90). Michał Domagała i Dawid Zieliński popłynęli w finale na 200 m st. dowolnym. Pierwszy z nich zakwalifikował się z czwartym czasem w eliminacjach i zajął 5. pozycję (1:50.45).

Natomiast Zieliński rzutem na taśmę, bo o 0,01 sekundy znalazł się w finale (8. lokata, 1:52.14). W sobotę i niedzielę oczy kibiców będą zwrócone na Filipa Zaborowskiego (MKP Szczecin), który będzie bronił mistrzostwa Polski na 400 i 800 m st. dowolnym. Jego najgroźniejszymi rywalami będą Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim) oraz klubowy kolega - Paweł Furtek. Obsada obu dystansów będzie bardzo mocna. Transmisja rozpoczyna się na TVP Sport (godz. 17.05).