Espadon Szczecin doznał trzeciej porażki z rzędu w ekstraklasie

Blok Espadonu nie grał w Lubinie na wysokim procencie skuteczności.
Blok Espadonu nie grał w Lubinie na wysokim procencie skuteczności. Andrzej Szkocki
Cuprum Lubin wygrało 3:1, bo miało w swoich szeregach zawodników bardzo dobrze dysponowanych, robiących różnicę. W składzie Espadonu zabrakło zawodnika, który pociągnąłby kolegów do lepszej gry, walki.

Pierwszy set rozstrzygnął się w samej końcówce. Zły atak, po chwili as serwisowy gospodarzy i partia uciekła. Szkoda, bo rywalizacja była zacięta. Druga też, ale tylko do stanu 13:13. Wtedy szczecinianie zaczęli popełniać sporo błędów – w przyjęciu, w ustawieniu w obronie, a lubinianie skwapliwie z tego skorzystali. Odskoczyli na 17:14, a po czasie dla Espadonu – spokojnie go wypunktowali.

Zanosiło się na gładkie 3:0, ale Espadon podjął walkę. W trzeciej odsłonie to gospodarze mieli więcej pecha, a szczęście było po stronie naszego zespołu. Rywale długo potrafili bronić setbole, ale w końcu niefrasobliwość przy serwisach na nich się zemściła.

Espadon za ciosem nie poszedł. Czwarty set bez większej historii. Trener Michał Gogol próbował mobilizować podopiecznych, szukał dobrego ustawienia, ale bez skutku. Para uszła i szczecinianie przegrali ten mecz 1:3.

Cuprum Lublin – Espadon Szczecin 3:1
Sety: 25:23, 25:18, 27:29, 25:17
Espadon: Tervaportti, Gawryszewski, Menzel, Kluth, Duff, Wika oraz Jaskuła (libero), Mihułka (libero) - Gałązka, Kowalski, Malinowski, Murek, Ruciak.