Espadon przegrał, ale zdenerwował faworyta

Espadon - AZS Olsztyn 2:3.
Espadon - AZS Olsztyn 2:3. Espadon Szczecin Twitter
Szczecińscy siatkarze dopiero po tie-breaku przegrali piątej w tabeli drużynie AZS Olsztyn.

Podopieczni Michała Gogola świetnie rozpoczęli spotkanie, bo w pierwszym secie uzyskali bezpieczną przewagę, gdy na serwis poszedł Michał Ruciak. Ze stanu 18:18 zrobiło się 23:18 i gospodarze utrzymali wygraną.

W drugim secie pech miał Danaił Miłuszew, który przy stanie 25:25 został zablokowany, a po chwili zaatakował w aut. Nie podłamało to zespołu beniaminka, który w trzeciej odsłonie nadal prezentował się bardzo dobrze i pewnie ją wygrał.

Niestety, przed czwartym setem role się już definitywnie odwróciły. Olsztynianie zaczęli prezentować zdecydowanie większy arsenał i spokojnie doprowadzili do tie-breaka, a w nim też górowali i zakończyli mecz zwycięstwem.

Na pocieszenie Espadon awansował na 13. pozycję w tabeli.

Espadon Szczecin - Indykpol AZS Olsztyn 2:3
Sety: 25:20, 25:27, 25:17, 16:25, 11:15.
Espadon: Sladacek, Gałązka, Kluth, Wołosz, Zajder, Ruciak oraz Murek (libero) i Mihułka (libero) - Perłowski, Miłuszew, Kozłowski.