Emocjonująca końcówka w Kwidzynie. Sandra Spa Pogoń z drugą porażką

Tomasz Wiśniewski w bramce Sandra Spa Pogoni Szczecin obronił 9 z 24 rzutów ekipy MMTS Kwidzyn. Superliga
Sandra Spa Pogoń Szczecin weszła w sezon dwoma porażkami w dwóch meczach. Szczecinianie przegrali po emocjonujących meczu z MMTS Kwidzyn.

W 1. kolejce nowego sezonu Superligi Sandra Spa Pogoni Szczecin przyszło walczyć z potentatem, Łomża Vive Kielce. Porażka była więc wkalkulowana w rezultat. W sobotę rywalem Portowców była już ekipa w ich zasięgu. MMTS Kwidzyn okazał się ostatecznie jednak zespołem lepszym i wprawił gości w minorowe nastroje. A w największym stopniu zrobił to Krzysztof Szczecina, były kolega Portowców.

Bramkarz MMTS Kwidzyn dla Pogoni grał w sezonie 2014/15, a od kilku gra dla gospodarzy. Szczecina w sobotnim spotkaniu obronił 9 z 12 rzutów gości, walnie przyczyniając się do zwycięstwa 24:22.

Spotkanie w Kwidzynie toczyło się falami. Początkowo przeważali gospodarze, Pogoń pierwszą bramkę z gry rzuciła dopiero w 11. minucie meczu. Miała później swoją dobrą serię i doprowadziła do stanu 8:9. Kolejne minuty należały znów do MMTS, który prowadził 12:9. Ostatecznie jednak na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie (13:13).

Po zmianie stron lepiej prezentowali się goście ze Szczecina. Trafiał Mateusz Zaremba, Łukasz Gierak, a Portowcy prowadzili. Gospodarze nie rezygnowali i mozolnie odbudowali straty i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Wynik meczu często „trzymał” bramkarz ekipy z Kwidzyna. Arkadiusz Bosy trafił do siatki dla Sandry Spa i tylko bramka dzieliła oba zespoły. W końcówce więcej wyrachowania zaprezentowali gospodarze i wygrali 24:22.

MMTS Kwidzyn - Sandra SPA Pogoń Szczecin 24:22 (13:13)
MMTS: Szczecina, Matlęga - Kornecki 1, Grzenkowicz 5, Orzechowski, Krieger, Peret 5, Zieniewicz 5, Kutyła 1, Guziewicz 1, Ossowski 2, Nastaj 2, Szyszko 2, Landzwojczak, Jankowski.
Pogoń: Wiśniewski 1 - Krok, Wąsowski 1, Gierak 6, Krupa 1, Bosy 2, Starcević 3, Jedziniak, Krysiak 4, Rybski 1, Zaremba 3, Polok.
Pozostałe wyniki: Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 40:24, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - SPR Stal Mielec 28:26, Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 25:37, Azoty Puławy Unia Tarnów - MKS Zagłębie Lubin 28:27, Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 35:35 k.4:5.