Emocji w IV lidze będzie coraz więcej

Przemysław SIerakowski
Stal przegrała i przerwała passę trzech zwycięstw z rzędu.
Kłos nie jest już tą samą drużyną z jesieni. Potrafi wygrać z każdym. W tej kolejce przekonała się o tym Stal Szczecin, która w Pełczycach przegrała 1:2. W dobrej formie jest też Arkonia, która wygrała z Kluczevią 4:0.

Ina Goleniów - Hutnik Szczecin

W poprzedniej kolejce szczecinianie pokonali lidera rozgrywek, Astrę Ustronie Morskie 2:1, dlatego do Goleniowa jechali w dobrych nastrojach. Jednak gospodarze bardzo szybko zmienili humory przyjezdnym. Ina stwarzała mnóstwo sytuacji bramkowych, ale w bramce Hutnika wspaniale spisywał się Maciej Cichosz. Dzięki swojemu bramkarzowi goście zawdzięczali to, że do szatni w przerwie meczu schodzili z czystym kontem. W drugiej połowie gospodarze byli już skuteczniejsi. Wynik meczu w 64. minucie otworzył Daniel Mojsiewicz, a w 75. minucie Ina podwyższyła prowadzenie. Podopieczni trenera Arkadiusza Jarymowicza nie stwarzali sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki i przegrali 0:2.

- Z przykrością muszę stwierdzić, że zagraliśmy bardzo słaby mecz - mówił Jarymowicz. - Cichosz bronił wszystko, co mógł. To spotkanie było zupełnie inne w naszym wykonaniu, niż z Astrą. Byliśmy osłabieni, brakowało nam kilku zawodników - usprawiedliwiał porażkę.

Kłos Pełczyce - Stal Szczecin

Szczecinianie przed starciem z Kłosem mieli za sobą serię trzech zwycięstw z rzędu. Wygrali z Iną Goleniów, Odrzanką Radziszewo oraz Świtem Skolwin. Drużyna z Pełczyc na jesieni zdobyła zaledwie dwa oczka, a teraz, na wiosnę, gra zupełnie inaczej, nie przypomina drużyny z ubiegłego roku. Trener Daniel Świrski tchnął wolę walki w Kłosa i ten potrafi wygrać z każdym. Sobotnie starcie obu zespołów było wyrównane. W początkowych etapach spotkania oba zespoły stwarzały sobie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Zarówno gospodarze jak i goście nie odstawiali nogi, co nie ułatwiało pracy arbitrowi tej konfrontacji. Kłos zdołał otworzyć wynik meczu w 27. minucie. Autorem trafienia był Paweł Michalski.

Stal zakończyła pierwszą połowę w najgorszy z możliwych sposobów - straciła bramkę tuż przed gwizdkiem arbitra w 45. minucie.

W kolejnej odsłonie spotkania goście pojedynkowali się nie tylko z Kłosem, ale też z arbitrem, podważając jego decyzje.

Gdy wydawało się już, że Kłos bezpiecznie dowiezie prowadzenie, w 80. minucie Stal wywalczyła rzut karny i zamieniła go na bramkę. Kibice po raz kolejny mogli poczuć przypływ emocji. Szczecinianom zabrakło jednak czasu i drużyna z Pełczyc wywalczyła kolejne wiosenne zwycięstwo.

Arkonia Szczecin - Kluczevia Stargard

W minionej kolejce Arkonia pokonała Vinetę Wolin 2:1, co było niemałym zaskoczeniem. W minioną sobotę szczecinianie grali z Kluczevią, której forma jest w kratkę. Potrafi wysoko wygrać, ale też wysoko przegrać. To właśnie ten drugi scenariusz zdawał się realizować od pierwszych minut sobotniego starcia. Podopieczni trenera Michała Zygonia kontrolowali i prowadzili grę, stwarzając sobie dużo dobrych okazji do zdobycia gola. Sztuka dwukrotnie udała się w pierwszej połowie. Strzelcami bramek w 35. i 45. minucie byli odpowiednio Łukasz Milewski i Sebastian Prokopowicz. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze nie zwalniali tempa i dążyli do zdobycia kolejnych goli. Potwierdzeniem dominacji Arkonii były trafienia z 66. i 83. minuty meczu.
Przy prowadzeniu 4:0 szkoleniowiec szczecinian postanowił pozwolić na debiut młodemu bramkarzowi Jakubowi Janowskiemu, który ma 17 lat. Po wejściu młodego golkipera rezultat nie uległ już zmianie.

- Zwycięstwo w Wolinie mocno nas podbudowało - mówi trener Michał Zygoń. - W końcu pokazaliśmy siłę i potencjał naszego zespołu. Szczerze mówiąc, to wynik 4:0 jest najniższym wymiarem kary dla Kluczevii. Cieszy to, że zagrało dużo naszych wychowanków. Zadebiutował 17-letni bramkarz, a 16-letni Woźniak strzelił bramkę - dodał.

Astra Ustronie Morskie - Sarmata Dobra 4:1 (0:0)

Bramki: Pazdur 2 (46, 64), Kruze (72), Jarecki (85) - Szwąder (79 karny).

Sarmata: Libiszewski Pacelt, Kierek (70 Bonifrowski), Dorsz, Pawłowski (80 Uchwał), Szwąder, Podbiegło, Dzierbicki, Lewiński (65 Szkup), Kowalczyk, Kamiński

Ina Goleniów - Hutnik Szczecin 2:0 (0:0)

Bramki: Mojsiewicz (64), Pędziwiatr (75).

Ina: Henger - Mituła, Makarewicz, Trosko, Szynfeld, Banachewicz, Stuba, Hanuszkiewicz, Mojsiewicz, Jarząbek (87 Żabicki), Jakubowski (46 Pędziwiatr).

Hutnik : Cichosz Firmanty (46 Pośnik), Pranczk, Mendyk, Świech, Szumiato, Tyrtisznyj, Ładziak (85 Tarczyński), Gniotek, Drzewiecki, Włodarczyk.

Arkonia Szczecin - Kluczevia Szczecin 4:0 (2:0)

Bramki: Milewski (35), Prokopowicz (45 karny), Baranowski (66), Woźniak (83).

Arkonia: Szczerbik (86 Janowski) - Staciwa, Klym, Jałoszyński, Rawa, Pauter, Baranowski, Żyliński (67 Woźniak), Milewski (76 Wakral), Skotnicki, Prokopowicz.

Kluczevia: Dąbrowski - Zdziarski, Surma, Wrzeszcz (72 Pyć), Nowicki, Rdzeń, Bartoszyński, Kościukiewicz (78 Bulik), Laban (74 Żarnotal), Magnuski, Dura.

Kłos Pełczyce - Stal Szczecin 2:1 (2:0)

Bramki : Michalski (27), Maćkowiak (45) Czyżewski (80 karny).

Kłos : Grzegorczyk - Pasternak (63 Januszke), B. Kubiak, Emiljanowicz, Kuleta, Klat, Marjański, M. Kubiak, M. Wróblewski (89 Szczęśny), Michalski (61 Retkowski), Maćkowiak (80 Dłużniewski).

Stal: Jarząbek Grzegorowski, Parys, Masłowski, Klinkiewicz (46 Wołyński), Bakun (65 Neumann), Klowan, Bartczak, Miksa, Storek (46 Gałecki), Czyżewski.

Dąb Dębno - Odrzanka Radziszewo 5:2

Bramki: Dłubis 2, Majchrzak, Kuśnierczak, Walków Deptuła, Bykowski.

Dąb: Swakowski Wachowski, Chuchnowski, Majewski, Osowski (A. Rosadziński), Wiśniewski (M. Kozarowski), Majchrzak, Dłubis, Woźniak, Walków, Kuśnierczak.

Odrzanka: Siejko Pawlak (68 Słojkowski), Lewandowski, Marzantowicz, Kopystyński, Bykowski, Szandruk, Mróz, Skrobek, Deptuła, Klimuk.

Gryf Kamień Pomorski - Darzbór Szczecinek 3:4 (3:1)

Bramki: Dąbrowski 2 (5, 18), Karczmarski (10) Sadzik (38), Jabłoński (50 karny), Kościan 2 (74, 93).

Gryf: Piotrowski - Sasin (65 Pogoda), Kapczyński, Król, Kmetyk, Wittbrodt, Janus (25 Włodarek), Karczmarski, Kacperek (83 Nomejko), Miedziński (78 Nagel), Dąbrowski.

Darzbór: Łazarewicz - M. Góra, Kusiak, Jurjewicz, Szydlak, Jabłoński, Wojciechowski (75 Podolańczyk), Misztal, Sadzik (58 Brodowicz), Kościan, Siemaszko.

Wielim Szczecinek - Vineta Wolin 1:2 (0:1)

Bramki: Tederko (77) Tomków (24) Adam Nagórski (35)

Vineta: Bratkowski Tomów, Wydmuszek, Chwałek, Borek, Adrian Nagórski (90 Izdebski), Wróblewski (81 Bogacz), Bzdręga, Tarka, Marcyniuk (78 Andrzejewski), Adam Nagórski.

Rasel Dygowo - Świt Skolwin 2:1

Bramki: Wojciechowski, Rutkowski - Szczepanik.

Świt: Witkowski - Szczepanik, Białek (65 Jankowiak), Koperski, Kronkowski, Janczak (22 Gejdyk), Adamczyk, Celmer, Barczyński (85 Milkowski), Krystek, Kozioł (60 Fryszka).