Ekstra początek Pogoni II Szczecin i pewne trzy punkty w Wągrowcu

Trener Pogoni II Paweł Ozga.
Trener Pogoni II Paweł Ozga. Akademia Pogoni Szczecin
Pogoń II Szczecin zdemolowała Nielbę Wągrowiec na jej boisku. Strzeliła jej pięć bramek i to może być dobry znak, bo skuteczność nie zawsze była atutem zespołu rezerw.

Jeszcze wyżej - niż Flota Świnoujście - wygrały rezerwy Pogoni Szczecin, które sezon zainaugurowały w Wągrowcu. Pierwsze minuty były kapitalne – po bramkach Błażeja Starzyckiego nasz zespół prowadził 2:0 w 5. minucie.

Nielba szybko zdobyła kontaktowego gola, ale Portowcy potrafili zamurować swoją bramkę i w II połowie wypunktować przeciwnika. A warto dodać, że wcale nie grali w najsilniejszym zestawieniu. Część zawodników podjęta treningi z pierwszym zespołem, a z Hiszpanii nie wrócił certyfikat Mateusza Łęgowskiego.

Nielba Wągrowiec – Pogoń II Szczecin 1:5 (1:2)
Bramki: Steinke (7.) - Starzycki trzy (2., 5. i 81. - karny), Kwiecień (48.), Maćkowski (67.).
Pogoń: Sujecki - Lis, Balcewicz, Kuzko, Pach (81. Rajchenberger) – Kalenik (81. Stolarczyk), Graczyk, Kwiecień (75. Kort), Starzycki, Rościszewski (66. Maćkowski) – Zaborski (86. Krzysztofek).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani