Ekspresem na święta. Chemik Police rozbił ŁKS Commercecon Łódź

(sz)
Andrzej Szkocki
Chemik Police podsumował rundę jesienną w Lidze Siatkówki Kobiet zwycięstwem 3:0 z ŁKS Commercecon Łódź.

Spotkanie przypominało momentami to, co działo się w Policach w kwietniu, kiedy ŁKS Commercecon Łódź po raz ostatni zagrał w hali Chemika. Oczywiście, nie doszło do pogromów 4:25 czy 9:25 w setach, ale przewaga mistrza Polski nad wicemistrzem była ponownie niepodważalna. Marcello Abbondanza tym razem musiał przypominać podopiecznym wyłącznie o koncentracji, ponieważ w elementach siatkarskich rządziły niepodzielnie. Trener nie dokonał zmian, więc debiutu nie doczekała się Sanja Gamma.

Najwięcej 21 punktów dla Chemika zdobyła Bianka Busa. Ponad połowa ataków Serbki była skuteczna, więc jej rodaczka Sladjana Mirković posyłała w jej kierunku piłkę za piłką. Nagrodę MVP otrzymała Martyna Łukasik, która musiała zastąpić nieobecną już w zespole Magdalenę Stysiak. Niebezpieczne w polu serwisowym były Martyna Grajber oraz Agnieszka Bednarek, a w obronie szalała Aleksandra Krzos. Każda z policzanek zaprezentowała się pozytywnie. Drużyna zareagowała dobrze na nieudany występ w Stambule.

- Zagrałyśmy bardzo dobrze, choć do perfekcji jest jeszcze daleko - ocenia Martyna Łukasik, atakująca Chemika. - Pierwszy set był jeszcze wyrównany i przypomniał nam, że z takim przeciwnikiem jak ŁKS trzeba grać na wysokim poziomie koncentracji i nie można pozwalać sobie na pomyłki. Popełnialiśmy więc niewiele błędów. W drugiej partii przycisnęłyśmy rywalki zagrywką. Dobrze funkcjonowała po naszej stronie relacja blok-obrona.

Chemik jest liderem ligi Siatkówki Kobiet na półmetku sezonu zasadniczego. Jego bilans to 10 zwycięstw i jedna porażka z Grotem Budowlanymi Łódź. W każdej kolejce punktował. Nad drugim w tabeli Developresem SkyRes Rzeszów ma pięć punktów przewagi. Akurat na krajowym podwórku radzi sobie sprawnie. Siatkarki ekspresowo rozprawiły się z wicemistrzem Polski i z dobrym samopoczuciem mogą wypoczywać w przerwie świątecznej. Kolejne spotkanie w nowym roku.

Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:23, 25:16, 25:20)
Chemik: Mirković, Grajber, Busa, Bednarek, Ogbugu, M. Łukasik, Krzos (l.)