Egzamin ósmoklasisty 2018: ODPOWIEDZI. Sprawdzian w cieniu...

  Egzamin ósmoklasisty 2018: ODPOWIEDZI. Sprawdzian w cieniu akcji protestacyjnej (21.12.2018)

  Małgorzata Klimczak

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Egzamin ósmoklasisty

  Egzamin ósmoklasisty

  Egzamin ósmoklasisty 2018 rozpoczyna się we wtorek, 18 grudnia. Zorganizowany będzie po raz pierwszy. Cieniem na jego organizacji kładzie się nieobecność części nauczycieli, którzy poszli na zwolnienia lekarskie. Zobaczcie sugerowane odpowiedzi z egzaminy ósmoklasisty.
  Egzamin ósmoklasisty

  Egzamin ósmoklasisty

  Egzamin ósmoklasisty. SUGEROWANE ODPOWIEDZI - jęz. angielski


  SUGEROWANE ODPOWIEDZI: Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019 JĘZYK ANGIELSKI [ARKUSZE PYTAŃ I ODPOWIEDZI - 20.12.2018] Sprawdź!  CZYTAJ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty. ODPOWIEDZI z jęz. angielskiego i innych języków obcych. To ostatni dzień egzaminów próbnych  Egzamin ósmoklasisty. Zobacz SUGEROWANE ODPOWIEDZI z matematyki


  SUGEROWANE ODPOWIEDZI: Próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019 MATEMATYKA [ARKUSZE PYTAŃ I ODPOWIEDZI - 19.12.2018] Sprawdź!  ZOBACZ WIĘCEJ: Egzamin ósmoklasisty 2018: ODPOWIEDZI z matematyki. Odczucia uczniów mieszane. Zobaczcie arkusze i sugerowane odpowiedzi  Egzamin ósmoklasisty 2018. Odpowiedzi, reakcje uczniów  ZOBACZ WIĘCEJ: Próbny egzamin ośmioklasisty 2018/2019 JĘZYK POLSKI [ARKUSZE PYTAŃ I ODPOWIEDZI - 18.12.2018]

  CZYTAJ TAKŻE: Egzamin ósmoklasisty. Zobacz SUGEROWANE ODPOWIEDZI. Pierwsze wrażenia uczniów  Egzamin ósmoklasisty 2018  Egzamin ósmoklasisty 2018 rozpoczyna się we wtorek i ma potrwać do czwartku. Dziś jest egzamin z języka polskiego, w środę - z matematyki, a w czwartek - z języka obcego.

  Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty przez szkołę jest dobrowolne.

  Warunkiem jest tylko to, żeby był on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu.

  Jednak od wczoraj część nauczycieli wzięła zwolnienia lekarskie w ramach protestu. Nauczyciele domagają się podwyżek płac w wysokości 1000 zł.

  W związku z tym niektóre szkoły muszą przeorganizować zajęcia w szkole. Zajęcia się odbywają, organizowane są zastępstwa.

  - Mamy trochę problemów organizacyjnych ze względu na choroby nauczycieli, ale egzamin się odbędzie - mówi dyrektor jednej ze szczecińskich szkół.

  W innej szkole dyrekcja również potwierdziła, że egzamin się odbędzie.

  Zajęcia dla młodszych uczniów też są organizowane.

  - W szkole mojego syna nie działo się nic niepokojącego. Był na lekcjach zgodnie z planem - mówi pani Ania, mam 8-latka z SP 37.

  Zwolnienia lekarskie, które masowo biorą nauczyciele, jest to inicjatywa oddolna, w której nie biorą udziału związki zawodowe.

  - Śledzimy te działania, ale uważamy, że to jest akcja niezorganizowana - mówi Adam Zygmunt, szef zachodniopomorskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Jako związek planujemy protest i już wkrótce poinformujemy, w jakiej będzie przebiegał formie.

  O formie protestu ZNP poinformuje we wtorek.

  ZOBACZ TEŻ: Rusza próbny Egzamin Ósmoklasisty. Odpowiedzi na echodnia.eu  Czy poziom egzaminu ósmoklasisty z matematyki będzie wysoki?


  Trudno uwierzyć, co na klasówkach potrafią pisać (i nie tylko!) polscy uczniowie. Oglądając te sprawdziany, uśmiejecie się do łez, zwłaszcza że poczucia

  Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

  36

  Fot. Nauczyciel płakał, jak poprawiał/Facebook  WIĘCEJ: Próbny egzamin ósmoklasisty 2018: Język polski ODPOWIEDZI [ARKUSZE, PYTANIA] Egzamin ósmoklasisty JĘZYK POLSKI 18.12.2018

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo