Dziennikarz wicewojewodą

  Dziennikarz wicewojewodą

  akk, 12 kwietnia 2003 r.

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Jan Sylwestrzak, dziennikarz szczecińskiego ośrodka TVP, został wczoraj powołany na stanowisko wicewojewody zachodniopomorskiego.
  Dziennikarz wicewojewodą

  ©Marek Biczyk

  Nowy wicewojewoda odbierze w poniedziałek nominację z rąk Krzysztofa Janika, ministra spraw wewnętrznych i administracji.

  62-letni Jan Sylwestrzak jest szefem Partii Ludowo-Demokratycznej w Zachodniopomorskiem, koalicjanta Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest też członkiem władz Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej. Bezskutecznie startował w wyborach do Sejmu (1997) i do sejmiku województwa zachodniopomorskiego (2002).

  Rozmowa z Janem Sylwestrzakiem, nowym wicewojewodą


  - Jak czuje się człowiek, który wiele lat wykonywał wolny zawód dziennikarza, a teraz został urzędnikiem?

  - Jako dziennikarze trochę teoretyzujemy, ale też staramy się mówić, pisać, pokazywać, jaka powinna być rzeczywistość. Teraz będzie okazja, żeby spróbować zrobić coś praktycznie. To dla mnie duże wyzwanie.

  - Wiadomo już, czym będzie pan się zajmować?

  - Szczegółów nie znam, o nominacji dowiedziałem się zaledwie kilka godzin temu. Prawdopodobnie będę zajmować się rolnictwem, ochroną środowiska, oświatą, kulturą, zdrowiem, pomocą społeczną i rozwojem regionalnym. To sporo zagadnień, ale przynajmniej jednym już się zajmowałem - jako dziennikarz prowadziłem edukacyjne programy rolne.

  - Nie wiadomo, ile ten rząd przetrwa - może jeszcze rok, a może kilka tygodni, jeśli w referendum powiemy "nie" Unii Europejskiej. Opłaca się panu angażować w coś, co może potrwać bardzo krótko?

  - Nawet, gdyby to miało trwać parę dni, to warto. Nie zamierzam robić żadnej rewolucji, w naszym regionie potrzeba kontynuacji, której tak bardzo brakuje w działaniach politycznych. Zresztą liczę, że ta formacja, SLD, z którą dość odważnie wszedł w koalicję Roman Jagielliński, lider mojej Partii Ludowo-Demokratycznej, przetrwa. Na razie nie ma konkurencji, która mogłaby ją zastąpić.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo