Dzień Gracjanów. Juniorzy Pogoni zagrają o mistrzostwo Polski

Aleksander Stanuch
Jakub Piotrowski (przy piłce) był jednym z zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem. Sebastian Wołosz
Młodzi Portowcy wygrali 2:1 z Jagiellonią Białystok i to oni zagrają o tytuł mistrzowski z Legią Warszawa. W Szczecinie padł remis 2:2, a w Białymstoku gole Gracjana Kuśmierka i Gracjana Jarocha dały upragniony awans.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:2 (1:2)

Bramki: Pigiel (6) - Kuśmierek (17), Jaroch (38).

Jagiellonia: Gostomski - Olszewski, Maliszewski (84 Koncewicz), Tabor, Kiczuk, Piechniak (73 Prolejko), Polkowski, Kaczmarczyk, Pigiel, Ostaszewski, Mystkowski.

Pogoń: Brzozowski - Pach (75 Maćkowski), Adamczuk, Marczuk, Waleński, Walski, Piotrowski, Kuśmierek, Listkowski (64 Peda), Kowalczyk (84 Pawłowski), Jaroch.

W pierwszym spotkaniu piłkarze Jagiellonii wywieźli ze Szczecina cenny remis 2:2 i to oni byli w lepszej sytuacji przed rewanżem. Tym bardziej, że w drugim pojedynku strzelili gola jako pierwsi i już w 6. minucie zrobił to Marcin Pigiel. Na odpowiedź Portowców nie trzeba było długo czekać, bo po 10 minutach do siatki trafił Gracjan Kuśmierek.

To był wspaniały dzień dla Gracjanów, bo w 38. minucie na prowadzenie Portowców wyprowadził Gracjan Jaroch. Do końca spotkania obie zespoły nie znalazły już drogi do siatki. W drugim półfinale Legia Warszawa okazała się lepsza od Lecha Poznań (2:1 i 1:0). Finały zostaną rozegrane 4 i 8 czerwca.