Działo się w ćwierćfinałach Pucharu Polski ZZPN: Sporo bramek i bójka

Robert Gajda (w środku) zdobył trzy bramki w meczu Błękitnych z Energetykiem.
Robert Gajda (w środku) zdobył trzy bramki w meczu Błękitnych z Energetykiem. Andrzej Szkocki/archiwum
Błękitni II Stargard pokonali 10:1 Energetyk Gryfino w ćwierćfinałowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski ZZPN. W trakcie meczu Stali Szczecin z Pogonią II Szczecin pobili się dwaj zawodnicy obu zespołów.

10:1 - w takim stosunku Błękitni II Stargard pokonali Energetyk Gryfino. Wbrew nazewnictwu, to Gryfinianie pojechali do Stargardu w rezerwowym, wypełnionym juniorami składzie, zaś Błękitni wystawili jedenastkę złożoną z graczy na co dzień walczących o awans do II ligi. Energetyk "rozstrzelał" m.in. Robert Gajda. Doświadczony napastnik pojawił się na boisku po przerwie, a i tak zdążył zdobyć trzy bramki i to w ciągu 14 minut.

Niespodzianką zakończył się mecz przy ul. Bandurskiego. Wzmocniona m.in. Tomaszem Chałasem, Norbertem Neumannem i Mateuszem Wilkiem drużyna rezerw Pogoni przegrała 0:1 ze Stalą. Gospodarze zdobyli zwycięską bramkę już w 2. minucie. Zdobył ją Tomasz Miksa. Minutę później sędzia z boiska wyrzucił po bójce Rafała Gutowskiego i Adriana Kronkowskiego.

W trzecim ze środowych spotkań Kluczevia II Stargard przegrała u siebie z Pogonią Barlinek 1:2.

Czwarty mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Hutnikiem Szczecin a Chemikiem Police, zostanie rozegrany 24 kwietnia o godz. 19.30.

Kluczevia II Stargard -Pogoń Barlinek 1:2 (1:1)
Bramki: Kozłowski (17) - Bejuk (27), Ziajka (59).

Stal Szczecin - Pogoń II Szczecin 1:0 (1:0)
Bramka: Miksa (2).

Błękitni Stargard - Energetyk Gryfino 10:1 (3:0)
Bramki: Pustelnik 2 (3, 57), Jankowski (30), Zdunek (33), Gajda 3 (47, 55, 61), Piskorz 2 (67, 89), Inczewski (72) - Jasiak (87).