Dwa medale karateków w sercu Transylwanii

Trzecie miejsce dla Bushikana w drużynowym kumite rotation seniorów.
Ekipa klubu Bushikan Szczecin wzięła udział w Europejskim Pucharze Mistrzów 2016. Nasi karatecy wywalczyli w nim dwa medale.

Impreza odbyła się w sercu Transylwanii, rumuńskim Cluj Napoce. Wystartowało 600 zawodników z 17 krajów. Srebro dla Bushikana zdobył Paweł Bombolewski w kumite open seniorów. W finale przegrał z mistrzem świata juniorów, Samem Ernstem (Anglia) po bardzo zaciętym pojedynku.

Wszystkie walki Bombolewski toczył z zerwanym ścięgnem zginacza palca prawej ręki (kontuzji tej nabawił się już w pierwszym starciu), co wykluczało zamknięcie pięści, w dodatku lewa ręka również nie domykała się po nie do końca zaleczonym złamaniu palca.

Brązowy medal zdobyła drużyna kumite rotation seniorów (P. Bombolewski, Massimo Reale, Pierre Dubois). Dobrze zaprezentowali się także Jakub Opłotny i Weronika Kapler, którzy dotarli do finałów konkurencji kata swoich kategorii wiekowych, uplasowując się ostatecznie na miejscu 6.

- Tym startem zamykamy niezwykle udany, obfity w międzynarodowe sukcesy rok. Szkoda, że dla mnie skończył się on dodatkowo operacją ręki, ale cieszę się, że sprawdziliśmy grunt, na którym już w kwietniu przyszłego roku odbędą się mistrzostwa Europy WUKF - powiedział Paweł Bombolewski.