Dwa cenne zwycięstwa waterpolistów Arkonii Szczecin

Arkonia Szczecin zachowuje szanse na złoty medal w mistrzostwach Polski.
Arkonia Szczecin zachowuje szanse na złoty medal w mistrzostwach Polski. Sebastian Wołosz
Wyjazd na Śląsk zakończył się pełnym sukcesem, choć nerwów było więcej niż przypuszczano.

Rywalem arkończyków był zespół Polonii Bytom, która zajmuje przedostatnie miejsce w sześciozespołowej tabeli. Przeciwnik nie liczy się w walce o medal mistrzostw Polski, tym bardziej nie można było zgubić tam punktów. W tym elemencie Arkonia stanęła na wysokości zadania.

W pierwszym meczu wygrała wyraźnie (10:4), ale większą różnicę wypracowała dopiero w ostatniej kwarcie, którą zakończyła zwycięstwem 5:1. Rewanż inaczej się ułożył. Do przerwy szczecinianie prowadzili 8:4, w trzeciej odsłonie znów strzelili cztery bramki (stracili trzy) i wydawało się, że mają spotkanie pod kontrolą. Gospodarze zaczęli jednak odrabiać straty i Arkonia wygrała tylko 13:11.

Swoje mecze w tej kolejce wygrały też zespoły z Łodzi i Poznania, więc w tabeli bez zmian. Następna seria spotkań – tydzień po świętach. Arkonia podejmie lidera z Łodzi i tylko dwa zwycięstwa dadzą jej nadzieję na obronę tytułu mistrzowskiego.