Druga porażka Chemika Police w lidze. Zmora zatrzymała mistrza

Sebastian Szczytkowski
Marcelo Abbondanza - trener Chemika Police.
Marcelo Abbondanza - trener Chemika Police. Andrzej Szkocki
Chemik Police przegrał 1:3 z Developresem SkyRes Rzeszów w najważniejszym pojedynku 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

W poprzednim sezonie zasadniczym Chemik wywalczył tylko punkt z sześciu możliwych w konfrontacjach z Developresem SkyRes Rzeszów. Po pierwszej od maja 2015 roku porażce w Policach przyszła pierwsza w historii porażka w hali Podpromie. Drużyna z Podkarpacia była wtedy zmorą Chemika. W trwającej kampanii policzankom udało się zrewanżować tylko połowicznie. U siebie były lepsze, ale w niedzielę na wyjeździe poniosły porażkę 1:3.

Drużyna z Pomorza wygrała pierwszego seta dzięki genialnemu finiszowi. Zdobyła ona osiem punktów z rzędu od stanu 17:19 do 25:19. Podrażnione swoim przestojem rzeszowianki nie załamały się, a przejęły kontrolę nad meczem, w którym Chemik miał coraz więcej problemów im dłużej trwał. Na nic zdały się zmiany i przerwy na żądanie Marcello Abbondanzy. Raz rozpędzony Developres SkyRes okazał się nie do zatrzymania.

Chemik Police pozostaje liderem Ligi Siatkówki Kobiet. Na koncie mistrza Polski jest 40 punktów, ale wskutek pierwszej porażki na krajowym podwórku od 9 grudnia poczuł na plecach oddech rywalek. Przed policzankami powrót do Netto Areny i konfrontacja z Dynamem Moskwa w Lidze Mistrzyń.

Developres SkyRes Rzeszów - Chemik Police 3:1 (19:25, 25:18, 25:15, 25:20)
Chemik: Mirković, Grajber, Busa, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (l.) oraz Pleśnierowicz, Mędrzyk, Bednarek, Gamma