sportowy24
  Droga do Pekao Szczecin Open. Jest nowy mistrz [ZDJĘCIA]

  Droga do Pekao Szczecin Open. Jest nowy mistrz [ZDJĘCIA]

  jakub lisowski

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  II edycja programu Droga do Pekao Szczecin Open.
  1/45
  przejdź do galerii

  II edycja programu Droga do Pekao Szczecin Open. ©Andrzej Szkocki

  Druga edycja programu Droga do Pekao Szczecin Open symbolicznie zakończyła się turniejem dla uczestników kursów. Zawody rozegrano na kortach tenisowych przy al. Wojska Polskiego.
  Zobacz galerię

  Droga do Pekao Szczecin Open to unikatowa na skalę kraju akcja, dzięki której najbardziej uzdolnione dzieci z naszego regionu mają szansę bezpłatnie trenować tenis ziemny - podkreślają organizatorzy.

  Program finansowany jest przez głównego sponsora tenisowego challengera - Bank Pekao. Za nami już dwie edycje szkoleń. Za każdym razem kończy je turniej.

  – Przez ostatnie półtora roku dzieci wykonały ogromne postępy – mówi Andrzej Czyż, jeden z trenerów naszego programu.
  – Potrafią już swobodnie grać na 3/4 kortu i poprawnie wykonywać kolejne uderzenia. Wszyscy mamy nadzieję, że zwiążą swoją dalszą przyszłość sportową z tenisem i przede wszystkim będzie im to sprawiało dużo radości.

  Turniej rozpoczął się od rozgrywek grupowych, później mieliśmy ćwierćfinały, półfinały oraz finał. W tym ostatnim najlepszy okazał się Piotr Kowalski.

  – Piotrek był regularny, konsekwentny i w najważniejszych momentach potrafił wytrzymać ciśnienie – komplementuje podopiecznego Aleksander Korzeniewicz, trener naszego nowego mistrza. – Słowa uznania należą się jednak wszystkim uczestnikom, ponieważ wspaniale się zaprezentowali. Ich postawa to dowód na to, że weryfikacja w programie działa jak należy. Podczas testów wybieramy tych najzdolniejszych, a dzięki treningom dwa razy w tygodniu, dzieci szybko rozwijają swoje tenisowe talenty.

  – Przyglądałem się turniejowym meczom i muszę przyznać, że wiele razy byłem naprawdę zaskoczony poziomem wymian czy uderzeń, które miały tu miejsce. Cieszę się, że dzięki temu programowi poznaliście tenis i mieliście szansę na zakochanie się w tym wspaniałym sporcie. Życzę Wam serdecznie, abyście kontynuowali przygodę z tą dyscypliną i mam wielką nadzieję, że za te kilkanaście lat zobaczymy Was na listach startowych do Pekao Szczecin Open czy innych wielkich turniejów - powiedział do uczestników Krzysztof Bobala, dyrektor Pekao Szczecin Open.

  Dzieci otrzymały nie tylko dyplomy, medale i puchary, ale też specjalne certyfikaty, które zaświadczają o odbyciu pełnego szkolenia w programie Droga do Pekao Szczecin Open.

  Wyniki II edycji: I miejsce – Piotrek Kowalski, II miejsce – Tosia Biełus, III miejsce – Bartek Czyż i Kuba Sumisławski.

  Trwa już III edycja programu.

  Zobacz także: Pogoń Szczecin - Zagłębie Sosnowie

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów