Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 2:1. Zwycięstwo wypadło im z rąk

(paz)/Flota
Krzysztof Bodziony zdobył dla Floty jedyną bramkę w Ząbkach.
Krzysztof Bodziony zdobył dla Floty jedyną bramkę w Ząbkach. WB
Flota Świnoujście długo prowadziła 1:0 na boisku w Ząbkach, ale mecz kończyła w dziesiątkę i nie była w stanie utrzymać korzystnego wyniku.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły okazje do zdobycia bramki, ale lepsze mieli gospodarze. W 4. minucie po główce Bartosza Osolińskiego Wyspiarze wybili pikę z linii bramkowej. W 30. minucie Dariusz Zjawiński wyszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem Floty Szymonem Gąsińskim i pokonał go, lecz był na pozycji spalonej. A w 37. minucie Grzegorz Piesio trafił w poprzeczkę bramki Floty.

Wyspiarze też mieli okazje - strzelał głową Radosław Jasiński, bliski szczęścia był Charles Nwaogu. Ale udało się dopiero w 40. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pojedynkach główkowych o piłkę powalczyli Rafał Grzelak i Charles Nwaogu. Piłka trafiła przed pole karne, a tam był Krzysztof Bodziony i dobrze uderzył. Po drodze piłkę trącił Nwaogu i to jemu zapisano trafienie.

W drugiej połowie gospodarze osiągnęli przewagę, ale w bramce Floty bez zarzutu spisywał się Szymon Gąsiński. Sytuacja Floty pogorszyła się w 70. minucie, gdy za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić defensywny pomocnik Wyspiarzy, Mateusz Szałek.

Dolcan przewagę liczebną wykorzystał. W 82. minucie Bartosz Wiśniewski po rykoszecie doprowadził do wyrównania, a trzy minuty później Dariusz Zjawiński "szczupakiem" po raz drugi pokonał Gąsińskiego. W 88. minucie Flota mogła wyrównać, jednak dobrze spisał się bramkarz Dolcanu.

W barwach Floty zadebiutował Robert Kolendowicz, który w 76. minucie zmienił Bartosza Śpiączkę.

Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 2:1 (0:1)
Bramki: Wiśniewski (82), Zjawiński (85) - Bodziony (40).
Flota: Gąsiński - Jasiński, Kieruzel, Zalepa, Grzelak - Mokwa, Szałek, Bodziony (89 Siedlarz), Niewiada, Śpiączka (76 Kolendowicz) - Nwaogu (67 Arifović).
Czerwona kartka: Szałek (70).