Dobry mecz, ale porażka. AZS Szczecin - Sportino Inowrocław 82:83

(mc)
AZS Radex Szczecin - Sportino Inowrocław w hali SDS.
AZS Radex Szczecin - Sportino Inowrocław w hali SDS. Fot. Andrzej Szkocki
W tym sezonie w hali Szczecińskiego Domu Sportu kibice nie mogą narzekać na brak emocji. W bardzo dobrym meczu 5. kolejki I ligi koszykarzy AZS Radex Szczecin przegrał ze spadkowiczem z ekstraklasy Sportino Inowrocław 82:83.

Mecz zaczął się od piorunujących ataków gości, na które akademicy nie znaleźli sposobu. Na tablicy wyników było 12:2 i 22:7 dla Sportino, jednak końcówka pierwszej kwarty w wykonaniu AZS była solidna i gospodarze po pierwszych 10 minutach przegrywali 16:30.

W drugiej kwarcie popis zespołowej gry w ataku dał AZS, a solidna defensywa pozwoliła odrobić straty i na przerwę gospodarze schodzili już tylko z dwoma oczkami straty. Trzecia kwarta to między innymi Łukasz Pacocha i jego trzy trójki. Dzięki temu wynik cały czas krążył wokół remisu. AZS przez pewien czas nawet prowadził.

W czwartej kwarcie przez pewien czas AZS musiał gonić wynik, bo goście odskakiwali na 4-6 oczek. Najlepszy na parkiecie był wtedy Maciej Sudowski. Końcówka kwarty to nieustanne zmiany prowadzenia. W końcówce spory błąd popełnił chwalony wcześniej Pacocha, który dał sobie zabrać piłkę. Rozgrywający AZS mógł zapewnić wygraną swojemu zespołowi, ale po jego rzucie niemal w ostatniej sekundzie piłka odbiła się od obręczy i do kosza nie wpadła.