Głos Szczeciński

Dni Stargardu 2015. Maryla Rodowicz, Kamil Bednarek. Imprezy potrwają aż 2 tygodnie! [PROGRAM]

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [10/13] Poprzednie Następne

Dni Stargardu 2015. Stargardzkie Poszukiwanie Skar

21 czerwca godz. 10:00
Park 3-go Maja
Stargardzkie Poszukiwanie Skarbów


Druga z cyklu wycieczek pod nazwą "Stargardzkie Poszukiwania Skarbów” – wyjątkowego wydarzenia pozwalającego odkryć dzięki Geocachingowi na nowo Stargard i jego największe atrakcje.

Organizatorem jest Fundacja na rzecz promocji miast i atrakcji miejskich "Hot-Point” z siedzibą w Szczecinie.

Aby wziąć udział w wycieczce wymagane jest:
• posiadanie konta na stronie Geocaching.com (darmowa rejestracja)
• zapisanie się na Stargardzkie Poszukiwania Skarbów #1 (http://coord.info/GC5TEP5) po przez dodanie wpisu "Will Attend”
• posiadanie smartfona z zainstalowaną dowolną aplikacją geocachingową dostępną na systemy Android, IOS lub Windows Phone.
Więcej informacji o geocachingu oraz kolejnych wycieczkach na stronie: www.geocaching.hot-point.pl Cykl wycieczek "Stargardzkie Poszukiwania Skarbów” współfinansowany jest ze środków Miasta Stargard.

Geocaching jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache”) i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej.

Geocaching jest zabawą międzynarodową, kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Słowem "geocache” określa się specjalnie przygotowany i zamaskowany pojemnik zawierający logbook, czyli dziennik odwiedzin oraz różne fanty na wymianę.

Jak mówią sami uczestnicy zabawy, nie ważne czym są skrytki i jakie mają rozmiary, tylko to, że dzięki ich znajdowaniu można poznawać wspaniałe zakątki kraju i świata, a do tego poczuć odrobinę przygody i niesamowitych wrażeń lub po prostu wykazać się wiedzą lub sprytem, gdyż do znalezienie niektórych ze skrytek, poza wskazaniem GPS'a, trzeba będzie także rozwiązać pewną zagadkę.

Polecamy