Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Debata kandydatów w Policach: O gospodarce, seksie i kościele

Piotr Jasina [email protected]
Na zdjeciu od lewej: Tomasz Przerwa (PO), Kazimierz Ziemba (PSL), Kazimierz Drzazga (PiS), Aleksander Milewski (PJN), Zbigniew Trojanowski (SLD), Stelios Alewras (Ruch Palikota).
Na zdjeciu od lewej: Tomasz Przerwa (PO), Kazimierz Ziemba (PSL), Kazimierz Drzazga (PiS), Aleksander Milewski (PJN), Zbigniew Trojanowski (SLD), Stelios Alewras (Ruch Palikota). Piotr Jasina
Kandydaci na posłów spotkali się w Policach. Przekonywali, że program ich partii jest najlepszy.

W sali jednego z polickich hoteli spotkali się kandydaci do Sejmu: Tomasz Przerwa (PO), Kazimierz Drzazga (PiS), Kazimierz Ziemba (PSL), Zbigniew Trojanowski (SLD), Aleksander Milewski (PJN) oraz Stelios Alewras (Ruch Palikota).
Co zamierzacie zrobić z podatkami?
Tomasz Przerwa chce jak najniższych podatków. - Ale powinny równoważyć budżet - dodał.
Kazimierz Drzazga zlikwiduje wielokrotne opodatkowanie i zreformuje skarbówkę. Zbigniew Trojanowski jest za utrzymaniem progresywnej skali podatkowej i likwidacją ulg dla bogaczy. Kazimierz Ziemba nie chce manipulować przy podatkach ale system - jego zdaniem - należy upraszczać. Aleksander Milewski lansuje podatek liniowy 19 proc. Stelios Alewras też jest za podatkiem liniowym.
Chcemy do strefy euro?
Alewras podkreślił, że kraje strefy są w kryzysie i jak widać jedna waluta problemu nie rozwiązuje. Milewski uważa, że powinniśmy jak najdłużej utrzymać złotego, może funkcjonować przecież równorzędnie z euro. Przed zbyt szybkim przyjęciem euro przestrzegał też Ziemba. Drzazga nie widzi możliwości wejścia Polski do strefy euro. Przerwa zlecał ostrożność przypominając jednak, że zobowiązaliśmy się do wspólnej waluty.
Rodzinom wszyscy kandydaci chcą pomagać. Przerwa mówił o ulgach na trzecie dziecko, Drzazga o pomocy dla rodzin wielodzietnych. Trojanowski pomoc widzi w dostępności żłobków i przedszkoli. Milewski proponuje co miesiąc po 400 zł dla każdego dziecka a Alewras - zwolnienia podatkowe.
Co kandydaci sądzą o związkach ludzi o odmiennej seksualnej?
- Takie związki istniały zawsze, stanowią znaczną część społeczeństwa - podkreślił Alewras. - Trzeba je zaakceptować. Należy uregulować kwestie prawne, które powodują ich dyskryminację.
Milewski uznaje tylko związek kobiety i mężczyzny. Homoseksualiści jego zdaniem to wybryk natury, anomalia.
- Popieramy tradycyjne związki, ale żyjemy w wolnym kraju - zastrzegł Ziemba.
Trojanowski uznał, iż te związki powinny mieć uregulowanych wiele kwestii prawnych, np. dotyczących dziedziczenia, możliwości odwiedzin w szpitalach itp. Drzazga powołując się na społeczną naukę kościoła uznał, że te grupy próbują wymusić prawa im nienależne. Przerwa ale zaznaczył że takie związki nie mogąmieć takie prawa, jakie przysługują tradycyjnej rodzinie.
Przedstawiciele PO, PiS, PSL i PJN nie narzucą kościołowi podatków. SLD jest przeciwne preferencjom, z których kościół korzysta np. przy nabywaniu nieruchomości. Ruch Palikota chce wyprowadzić religie ze szkół, i odciąć księży od polityki.
Wszyscy kandydaci budowali zachodnie obejście Szczecina i most Police-Święta. Chcą tunelu do Świnoujścia, S3, S6, pogłębienia toru wodnego przez Zalew Szczeciński, głębszej Odry. Zależy im na nowych miejscach pracy, nie chcą polityki w biznesie. PJN nawet proponuje metro w Szczecinie wierząc, że to krótsza perspektywa niż szybki tramwaj. Ale też most ze Świnoujścia do Nowego Warpna.
Debatę zorganizowali i prowadzili redaktorzy portalu powiatpolicki.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński