Dariusz Wdowczyk: "Pokazaliśmy charakter w pierwszej połowie, w drugiej opadliśmy z sił"

Dariusz Wdowczyk (z prawej) i jego asystent Maciej Stolarczyk (z lewej)
Dariusz Wdowczyk (z prawej) i jego asystent Maciej Stolarczyk (z lewej) Sebastian Wołosz
- Trzy punkty zostały w Szczecinie i mamy tydzień oddechu przed meczem ze Śląskiem Wrocław - powiedział Dariusz Wdowczyk, trener Pogoni Szczecin, na konferencji prasowej po wygranym 2:1 meczu z Koroną Kielce.

Leszek Ojrzyński, trener Korony Kielce:

Gratulacje dla Pogoni, bo okazała się lepsza. Mecz zaczął się dla nas idealnie. Wiedzieliśmy, że gospodarze muszą wygrać, bo mają presję. Mogliśmy szybko prowadzić 2:0, bo Janota miał szansę. Po stałych fragmentach gry musieliśmy gonić wynik. Kolejny raz wracamy z wyjazdu bez uśmiechu, a zawiedzeni. Dziś pokazaliśmy nowe twarze w ekstraklasie. To jest pozytyw. Powinniśmy kryć Hernaniego. Wiedzieliśmy, że chciał się pokazać. Długo grał przecież w Kielcach.

Dariusz Wdowczyk, trener Pogoni Szczecin:

Trudne spotkanie dla nas. Nie najlepiej rozpoczęliśmy. Pokazaliśmy charakter szczególnie w pierwszej połowie. Dobrze wykonaliśmy rzuty rożne, nad którymi pracowaliśmy. Znów opadliśmy z sił w drugiej połowie. Myślę, że będzie tak to wyglądało do końca. Trudno teraz coś z tym zrobić. Skoncentrowaliśmy się na defensywie. Dzięki temu trzy punkty zostały w Szczecinie i mamy tydzień oddechu przed meczem ze Śląskiem Wrocław. Mam nadzieję, że dobrze przepracujemy ten czas.