Damian Zieliński poza czołówką w Pucharze Świata

Damian Zieliński z Piasta Szczecin.
Damian Zieliński z Piasta Szczecin. Damian Zieliński Facebook
Kolarstwo torowe. Damian Zieliński (Piast Szczecin) występami w Pucharze Świata buduje formę na zimowy sezon. W Manchesterze uległ Mateuszowi Rudykowi

W Polskim Związku Kolarskim wielkie zamieszanie. Rezygnują sponsorzy, działacze, a w mediach trwa wymiana „uprzejmości” różnych frakcji. Póki co taka wojenka nie ma wpływu na występy kolarzy torowych, którzy mają za sobą dobre występy w Mistrzostwach Europy w Berlinie i zawodach Pucharu Świata w Pruszkowie (przed tygodniem) i Manchesterze.

W ostatni weekend w Anglii rywalizował m.in. Damian Zieliński z Piasta. Pozostali reprezentanci Polski ze Szczecina poza kadrą. Maciej Bielecki przegrywa rywalizację o miejsce w drużynie sprinterów, a Kamil Kuczyński ma problemy zdrowotne.

Zieliński walczył w sprincie indywidualnym. W Pruszkowie był 17., a w Manchesterze zajął 23. lokatę. Tym razem w eliminacjach nie złamał bariery 10 sekund (na 200 m ze startu lotnego). Lider Piasta i do niedawna reprezentacji odbudowuje formę po spokojnym roku poolimpijskim i letniej kontuzji, która wyłączyła go z treningów na wiele tygodni. W 1/16 finału Zieliński przegrał z Mateuszem Rudykiem, który ponownie zajął 2. miejsce na koniec rywalizacji.

Teraz przed naszym torowcem tydzień solidnych treningów w Szczecinie, a później powrót do Pruszkowa na zgrupowanie reprezentacji. Biało-czerwoni w tym roku mogą (jeśli związek będzie miał fundusze) wystartować na pucharowych zawodach w Kanadzie i Chile.