Czwarta z rzędu porażka szczypiornistów Pogoni Szczecin

PAZ
Pogoń w kryzysie, który potrwa co najmniej do lutego.
Pogoń w kryzysie, który potrwa co najmniej do lutego. archiwum
Tym razem lepszy okazał się Górnik Zabrze, który wygrał 30:26.

Ostatni mecz piłki ręcznej w Szczecinie w 2015 r. rozpoczął się z 10-minutowym opóźnieniem. Organizatorzy czekali na przybycie służb medycznych.

Po trzech dniach od fatalnego występu z Chrobrym Głogów Portowcy powtórzyli stare błędy. Znów byli nieskuteczni w ataku. Przy stanie 7:5 Dawid Krysiak nie wykorzystał drugiego rzutu karnego (pierwszego spudłował Kniaziew). Pogoń straciła szansę, aby odskoczyć rywalom, a ci błyskawicznie odrobili straty i uciekli na trzy bramki przewagi.

Drugą połowę lepiej zaczął Górnik (14:19), ale Pogoń po zrywie dwukrotnie dochodziła rywali na jedną bramkę (19:20, 21:22). Jednak gospodarzy trzema kolejnymi trafieniami sprowadził do parteru Jurij Gromyko, białoruski obrotowy Górnika.

Ostatni mecz Portowców w tym roku w najbliższą sobotę w Kielcach. Trudno jednak spodziewać się powtórki sensacyjnego remisu z początku sezonu z Vive Tauronem. Potem Superliga ma przerwę do lutego.

Po 15 rozegranych meczach Pogoń jest na 9. miejscu, ale może spać na 10., jeżeli Zagłębie Lubin wygra w czwartek z KPR Legionowo.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 26:30 (11:14)
Pogoń: Morawski, Tatar – Walczak 6, Gierak 5, Jedziniak 5, Krupa 3, Zaremba 2, Kniaziew 2, Bruna 2, Krysiak 1.