Czarny sen trwa. Pogoń 04 Szczecin wypunktowana w Chorzowie

(sz)
Sebastian Wołosz
Po przerwie reprezentacyjnej Pogoń 04 Szczecin przegrała kolejny pojedynek w Futsal Ekstraklasie 2:6 z Clearexem Chorzów.

Pogoń miała dużo czasu na przygotowanie się do meczu. Przerwa w Futsal Ekstraklasie była spowodowana zgrupowaniem reprezentacji Polski. Jednym z najważniejszych wydarzeń w tym okresie była bramka Karola Czyszka dla zespołu narodowego. Szczecinianie liczyli, że były futsalista FC Toruń przymierzy również do bramki Clearexu, jednak po powrocie do klubu nie był równie skuteczny.

Ołehowi Zozuli zależało na dobrej organizacji w defensywie Pogoni. To miał być klucz do sprawienia niespodzianki. Szkoleniowiec był zdecydowanie najgłośniejszą osobą w Chorzowie. O sile strun Ukraińca przekonał się w pierwszej połowie każdy ze szczecinian, który popełnił błąd w obronie. Clearex prowadził po 20 minutach 2:1. Byłoby jeszcze gorzej dla Pogoni, gdyby gospodarze wykorzystali któryś z dwóch przedłużonych rzutów karnych. Do wysokiej formy wraca jednak Daniel Szklarz.

Dobre interwencje bramkarza to za mało, żeby odnieść zwycięstwo. Clearex nie zraził się zmarnowanymi szansami i po przerwie już udokumentował swoją przewagę decydującymi bramkami. Zero-czwórka przegrała 2:6, a oba gole dla niej strzelił najlepszy snajper zespołu Konrad Prawucki.

Clearex Chorzów - Pogoń 04 Szczecin 6:2 (2:1)
Bramki:
Łuszek 2 (7, 38), Leszczak 2 (8, 28), Iwanow (21), Seget (39) - Prawucki 2 (9, 31)
Pogoń: Szklarz - Kondiuch, Sapon, Dąbrowski, Czyszek, Jakubiak, Prawucki, Przygórzewski, Gepert, Ładziak, Maćkiewicz

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Słoneczny Stok Białystok - AZS UG Gdańsk 4:3, Acana Orzeł Jelcz-Laskowice - Red Devils Chojnice 6:3, Gatta Active Zduńska Wola - AZS UŚ Katowice 2:1, Piast Gliwice - Red Dragons Pniewy 3:1, Rekord Bielsko-Biała - FC Toruń (poniedziałek, 20)