Czarna seria Espadonu Szczecin. Beniaminek przegrał w Radomiu

(sz)
Sebastian Wołosz
Siatkarze Espadonu Szczecin przegrali 1:3 na wyjeździe z Cerrad Czarnymi Radom w 7. kolejce Plus Ligi.

Espadon Szczecin poniósł na boisku siódmą porażkę z rzędu i wciąż jedyne punkty w Plus Lidze dostał walkowerem.

W Radomiu trener Milan Simojlović postawił na Petkovicia i Miłuszewa, którzy w wyjściowym składzie zastąpili Sladecka oraz Klutha.

Pierwszego i drugiego seta Cerrad Czarni wygrali identycznym wynikiem 25:20. Po zmianach personalnych Espadon odegrał się w trzeciej partii na przewagi.

Od stanu 11:11 w czwartym secie Espadon stracił osiem małych punktów z rzędu i późniejszy pościg za Czarnymi był wyłącznie łabędzim śpiewem. Kolejna porażka szczecinian stała się faktem.

Najwięcej punktów w niebiesko-białym zespole zdobył Kluth, który bardzo dobrze spisał się w bloku. Wysokim procentem w ataku legitymował się Perłowski, ale silnych ogniw było wciąż zbyt mało.

Cerrad Czarni Radom - Espadon Szczecin 3:1 (25:20, 25:20, 27:29, 25:19)