Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1. Mało celnych strzałów w Krakowie

Dużo w tym spotkaniu było walki, mniej celnych strzałów. Cracovia - Pogoń 1:1.
Dużo w tym spotkaniu było walki, mniej celnych strzałów. Cracovia - Pogoń 1:1. Wiola Ulfand
Pogoń Szczecin nie rozegrała najlepszego meczu, ale zremisowała z Cracovią 1:1 na jej boisku. Mecz na dobre rozkręcił się dopiero w ostatnich 20 minutach. Łącznie jednak obie ekipy oddały tylko sześć celnych strzałów.

Pogoń w Krakowie była już od czwartku. W piątek trenowała na miejscu, a na sobotni wieczór zaplanowano spotkanie z Cracovią. W pierwszym składzie Portowców wyszło dwóch zawodników powołanych przez selekcjonera Czesław Michniewicza do reprezentacji Polski: Mateusz Łęgowski oraz Kamil Grosicki.

W pierwszej połowie Pogoń starała się długo utrzymywać przy piłce, ale nie wynikało z tego nic dobrego. Portowcy oddali tylko jeden celny strzał w pierwszej połowie, z kolei gospodarze ani jednego. Po akcjach Cracovii było jednak dużo groźniej. Do przerwy bramki nie padły.

Początek drugiej połowy to trochę lepsza gra Pogoni, ale w sytuacjach i golach nic się nie zmieniało. Aż nadeszła 70. minuta meczu. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Cracovii, piłka spadła pod nogi Grosickiego. Ten celnie uderzył i Portowcy mieli przewagę gola. Nie cieszyli się z niej jednak zbyt długo. Po chwili do siatki Dantego Stipicy trafił Benjamin Källman, po niezłej akcji Cracovii.

Więcej goli nie padło. Wyglądało na to, że obie ekipy z remisu są zadowolone.

Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
Bramki: Källman (73) - Grosicki (70).
Cracovia: Niemczycki - Kakabadze, Jugas, Rodin, Ghiță, Jaroszyński (78 Sipľak) - Myszor (78 Konoplanka), Oshima, Loshaj, Rakoczy (68 Makuch) - Källman (82 Hebo Rasmussen).
Pogoń: Stipica - Bartkowski, Triantafyllópoulos, Zech, Mata - Silva (62 Kucharczyk), Dąbrowski, Łęgowski (72 Drygas), Kowalczyk (72 Biczachczjan), Grosicki - Zahovič (86 Fornalczyk).
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Widzów: 7259.