MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Coś nowego w Urzędzie Miejskim w Stargardzie. Ruszyła wirtualna obsługa petentów

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Na ekranie sekretarz miasta Stargard Zdzisław Rygiel
Na ekranie sekretarz miasta Stargard Zdzisław Rygiel UM Stargard
Sekretarz Stargardu poinformował właśnie na Facebooku o ciekawej nowości wprowadzonej w stargardzkim urzędzie miejskim. W związku z epidemią koronawirusa w magistracie przy Czarnieckiego 17 można teraz zostać obsłużonym bez bezpośredniego kontaktu z urzędnikiem.

- To nowe, bezpieczne rozwiązanie zarówno dla osób załatwiających sprawy, jak i dla urzędników - podkreśla Zdzisław Rygiel, sekretarz miasta Stargard. - System jest bardzo prosty. Mieszkaniec, który przyjdzie do Biura Obsługi Klienta przy ul. S. Czarnieckiego 17, skorzysta na miejscu z rozmowy on-line – podobnej do tradycyjnej obsługi. Wystarczy usiąść przed monitorem, który znajduje się przy jednym ze stanowisk. W zależności od konkretnej sprawy, stargardzianie sami pobiorą odpowiednie druki – umieszczone w ponumerowanych szufladach.

Przy stanowisku jest też skaner, dzięki któremu urzędnik od razu może zweryfikować dokumenty. Z kolei drukarka pozwala na szybki odbiór Stargardzkiej Karty Mieszkańca.
- Dzięki takiej formie obsługi w BOKu przy ul. S. Czarnieckiego 17 znów można załatwić wszystkie dotychczas realizowane w tym miejscu sprawy - informuje Z. Rygiel. - Jednak ze względów bezpieczeństwa przed osobistą wizytą w UM warto najpierw zadzwonić. Wiele informacji udzielanych jest telefonicznie.

  • Biuro Obsługi Klienta – tel. 91 578 48 81 (sprawy z zakresu gospodarki komunalnej, przestrzennej, polityki społecznej, oświaty).
  • Ewidencja ludności – tel. 91 578 08 69.
  • Dowody osobiste – tel. 91 577 13 04 lub 91 577 07 04.
  • Urząd Stanu Cywilnego – tel. 91 577 07 93 lub 91 577 07 76.
  • Działalność Gospodarcza – tel. 91 578 48 53.
  • Alkohol, taxi – tel. 91 578 48 09.

- Trzeba pamiętać, że w całym kraju nadal obowiązuje stan epidemii. Z tego powodu – w miarę możliwości – należy ograniczyć załatwianie spraw urzędowych do tych najpilniejszych - dodaje sekretarz Stargardu. - Cały czas można również korzystać z poczty tradycyjnej: Urząd Miejski, ul. Czarnieckiego 17, 73-110 Stargard oraz elektronicznej skrzynki ePUAP. To najbezpieczniejsza forma kontaktu.

Wciąż nieczynna jest także kasa urzędu. Wpłat można dokonywać na konto bankowe: Gmina-Miasto Stargard, PeKaO SA I O/Stargard, numer: 08 1240 3901 1111 0000 4216 5217. W przypadku braku takiej opcji UM prosi o kontakt telefoniczny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński