Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co zrobić z basenami przeciwpożarowymi? Likwidować, lub robić fontanny

jasz
Fontanna w al. Jana Pawła II w Szczecinie
Fontanna w al. Jana Pawła II w Szczecinie Fot. Marcin Bielecki
Radni rady miasta dziś zastanawiali się nad zagospodarowaniem basenów przeciwpożarowych w Szczecinie. Zbiorniki przy placu Batorego czy przed Teatrem Polskim mogły wyglądać zupełnie inaczej.

Radni oglądali baseny, zastanawiali się nad ich losem. Okazuje się, że część z nich w ogóle nie spełnia swojej roli, bo niszczeje. Takie baseny można znaleźć na przykład w nieczynnych zakładach na Prawobrzeżu.

- Takie baseny już dawno przestały być potrzebne i można je zlikwidować - mówi Paweł Juras, wiceprzewodniczący komisji ds. rozwoju, promocji i gospodarki morskiej. - To jedna kategoria, druga kategoria to baseny, które można przekształcić w fontanny, bo znajdują się w prestiżowych miejscach. Można to zrobić jak przy skwerze Janiny Szczerskiej.

Takim przykładem miejsc, które warto wyeksponować jako atrakcyjne jest zbiornik przy placu Batorego. Kolejne wyjątkowe miejsce, to Teatr Polski oraz przed komendą policji przy pl. świętych Piotra i Pawła.

- Wreszcie trzecia kategoria to baseny, które mogłyby posłużyć pod rozwinięcie działalności gospodarczej - wyjaśnia radny Juras. - Przy zachowaniu podziemnej cysterny mogą w tym miejscu powstać punkty usługowe. Takim idealnym miejscem mógł być plac Kilińskiego, to miejsce nie nadaje się na parking ze względu na trudności komunikacyjne. Miasto powinno wspierać przedsiębiorców, którzy chcą uruchomić działalność w takich miejscach, specjalnymi preferencjami.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński