Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co dalej po studiach? Humaniści chcą być policjantami

Andrzej Szkocki
Podczas seminarium na Wydziale Humanistycznym US można było się zapoznać z aktualnymi ofertami pracy dla absolwentów takich kierunków jak politologia czy bezpieczeństwo wewnętrzne.
Podczas seminarium na Wydziale Humanistycznym US można było się zapoznać z aktualnymi ofertami pracy dla absolwentów takich kierunków jak politologia czy bezpieczeństwo wewnętrzne. Andrzej Szkocki
Absolwent na rynku pracy szczecińskiego obszaru metropolitalnego - seminarium pod takim hasłem odbyło się na Wydziale Humanistycznym US.

Studenci politologii, europeistyki czy bezpieczeństwa wewnętrznego mogli dowiedzieć się, którzy pracodawcy po obronie tytułu magistra lub licencjata będą czekać na nich z otwartymi rękami.
Katarzyna Stolarczyk i Daria Strzępka są na trzecim roku bezpieczeństwa wewnętrznego.

- Nie jesteśmy na tych studiach z przypadku - zapewniają. - Po studiach widzimy siebie w pracy w policji lub w straży granicznej. Już teraz dbamy o fizyczną formę i zdobywamy potrzebną wiedzę, aby za te dwa czy trzy lata dostać się do jednej z tych służb.

- Podczas seminarium dowiedziałyśmy się, że myśl o pracy w policji czy straży granicznej nie jest mrzonką - mówi Katarzyna Stolarczyk. - Jest permanentne zapotrzebowanie na pracowników służb mundurowych. Co kilka miesięcy prowadzony jest nabór.

- Wybrałam studia z bezpieczeństwa wewnętrznego, bo uznałam, że skoro jest to młody, początkujący kierunek, to ma duży potencjał - mówi Izabela Tarczewska. - Robiłam praktykę w Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Dużo się nauczyłam. Jednak nie widzę siebie jako funkcjonariusza jednej ze służb mundurowych. Raczej mam nadzieję na pracę w administracji.

Jakub Gibowski z biura prasowego wojewody zachodniopomorskiego jest jednym z tych absolwentów Instytutu Politologii i Europeistyki, którzy po skończeniu studiów znaleźli pracę w swojej dziedzinie. - Te studia nauczyły mnie wielu umiejętności, potrzebnych na rynku pracy: logicznego myślenia, wyciągania wniosków, radzenia sobie ze stresem - mówi.

Wśród absolwentów szczecińskiej politologii jest wielu znaczących polityków i dziennikarzy.

- Na dzisiejszym rynku pracy trzeba być dynamicznym, otwartym - mówi prof. Jarosław Piątek z Instytutu Politologii i Europeistyki US. - Mitem jest, że studia humanistyczne są wylęgarnią bezrobotnych. Takie kierunki jak politologia uczą otwartości, znajomości języków, innych kultur, mobilności, uniwersalności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński