Chemik Police wygrał w Łodzi i ma wolny weekend

(sz)
Andrzej Szkocki
Siatkarki Chemika Police zwyciężyły 3:1 z ŁKS Commercecon Łódź w 6. kolejce Orlen Ligi. Niepokoją pojedyncze, przegrane partie.

W szóstce Chemika Police były Stefana Veljković i Mariola Zenik, jedyne siatkarki, które spędziły cały poprzedni mecz z KSZO Ostrowiec w kwadracie rezerwowych. Po stronie beniaminka były trzy zawodniczki z przeszłością w Chemiku: Kowalińska, Muhlsteinowa oraz Kwiatkowska.

To, co najważniejsze w pierwszym secie, wydarzyło się od stanu 5:5. Po kilkunastu akcjach Chemik prowadził 15:8 i właśnie siedem punktów przewagi miał na końcu partii. 25:18 zrobiło się po ataku z drugiej linii Malwiny Smarzek. Do tego momentu młoda zawodniczka miała skuteczność 88 procent w ataku. Problemy zaczęły się później.

Druga partia nie rozkręciła się, a Chemiczki miały kilkupunktową stratę do ŁKS Commercecon Łódź. Trener Jakub Głuszak zatrzymał grę przy wynikach 4:9 i 6:12, ale praktycznie każda jego podopieczna popełniała błędy i Chemik przegrał 16:25 seta w czwartym z sześciu meczów Orlen Ligi. To mały powód do niepokoju.

Po przerwie gra wyrównała się. ŁKS zniwelował przewagę Chemika 13:8 i doprowadził do walki na przewagi na finiszu. Odpowiedzialność wzięły na siebie strzelby przyjezdnych Zaroślińska oraz Smarzek i wygrały decydujące piłki do wyniku 26:24. Gospodynie miały w tym fragmencie dużo uwag do sędziów.

Chemik zagwarantował sobie zwycięstwo 3:1 w czwartym secie i jest liderem Orlen Ligi. W sobotę odpowiedzą 2. w tabeli Budowlane Łódź. Mistrzynie Polski mają w weekend wolne od meczów o stawkę.

ŁKS Commercecon Łódź - Chemik Police 1:3 (18:25, 25:16, 24:26, 19:25)