Chemik Police wygrał przed wyprawą do Stambułu

(sz)
Chemik Police zwyciężył 3:0 z #VolleyWrocław w 10. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet.

Drużyna Marcello Abbondanzy wygrała sprawnie i przekonująco, choć w dwóch momentach zrobiło się jej gorąco. W pierwszym secie Chemik musiał zlikwidować pięciopunktową przewagę #VolleyWrocław. W trzeciej partii gospodynie obroniły dwie piłki setowe zanim podsumowały mecz zwycięstwem 26:24.

Gra policzanek zachwycająca nie była, ale zauważyć warto, że trener Abbondanza oszczędzał dwie najważniejsze podopieczne. Magdalena Stysiak była zmienniczką w dwóch setach, a Chiaka Ogbogu nie ruszyła się z kwadratu rezerwowych. MVP została wybrana Bianka Busa, choć w każdym elemencie lepiej od niej wypadła Iga Chojnacka, jedna z trzech ex-wrocławianek, które zagrały po stronie Chemika. Poza środkową były to Aleksandra Krzos i Natalia Mędrzyk, która akurat została wcześnie zmieniona na Martynę Grajber.

Mistrz Polski pozostaje na czele tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Na jego koncie jest dziewięć zwycięstw i jedna porażka. Siatkarki ruszą z uśmiechami do Stambułu. W pojedynku z Fenerbahce o korzystny wynik będzie o wiele trudniej.

Chemik Police - #VolleyWrocław 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)
Chemik:
Pleśnierowicz, Mędrzyk, Busa, Chojnacka, J. Łukasik, M. Łukasik, Krzos (l.) oraz Mirković, Grajber, Bednarek, Stysiak

Pozostałe wyniki 10. kolejki: Enea PTPS Piła - Energa MKS Kalisz 3:2, DPD Legionovia Legionowo - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2, ŁKS Commercecon Łódź - KSZO Ostrowiec 3:0, E.Leclerc Radomka Radom - Grot Budowlani Łódź (niedziela, 16), Developres SkyRes Rzeszów - BKS Profi Credit Bielsko-Biała (poniedziałek, 20.30)