Chemik Police - Silesia Volley 3:0

(dc)
archwium
Siatkarki Chemika Police pokonały gładko 3:0 Silesię Mysłowice/Chorzów 3:0 (25:17, 25:12, 25:18) w meczu 20. kolejki. Umocniły się na trzecim miejscu w tabeli i zapewniły już prawo walki w fazie play off o awans do ekstraklasy (w półfinale).

Tylko do połowy pierwszego seta można było zastanawiać się, czy Chemik wygra gładko. Wówczas policzanki prowadziły 15:14. Jednak kilka minut później było już 20:15 i Chemik spokojnie kontrolował wydarzenia boiskowe do końca.

W drugim secie było już łatwiej - 8:2, 15:5 i pewna wygrana 25:12. Co ciekawe, trener Piotr Sobolewski mimo wielkiej przewagi nie dał pograć rezerwowym.

- Staraliśmy się poprawić szybkość gry - mówił szkoleniowiec na konferencji prasowej.

W trzecim secie było 10:10, ale potem zrobiło się 16:12 i powtórzyła się historia z pierwszego seta.

W tabeli na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Chemik powiększył do czterech punktów przewagę nad czwartym AZS Kraków, z którym teraz zagra na wyjeździe.

A o tym, kto był pierwszoplanowa postacią dzisiejszego meczu przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu".