Chemik Police postawił się Treflowi Sopot

(dc)
Siatkarki Chemika Police przegrały pierwszy mecz półfinałowy w I lidze w fazie play off o awans do ekstraklasy. Nasz zespół uległ w Sopocie głównemu faworytowi Treflowi 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 20:25).

W pierwszym secie nasz zespół przegrywał już różnicą ośmiu punktów, ale dogonił rywalki i wygrał. Potem było niewiele gorzej: nasza drużyna postawiła się faworytowi (który w sezonie zasadniczym przegrał tylko jeden mecz), ale nie dała rady zwyciężyć.

- Gra wyglądała lepiej, niż wynik - mówił po meczu trener Chemika, Mariusz Bujek, który nie ukrywał złości. - Przegraliśmy sami ze sobą, w kluczowych momentach drugiego, trzeciego i czwartego seta zawiedliśmy. A mogliśmy je spokojnie "puknąć".

Jutro, w niedzielę, drugi mecz w Sopocie. Rywalizacji toczy się do trzech zwycięstw, na razie Trefl prowadzi 1-0.