Chemik Police - Pogoń Szczecin 0:3. Po porażce na inaugurację I ligi wygrana w sparingu

(mc)
Zawodnicy Pogoni, Omar Jarun (z prawej) i Dariusz Zawadzki (z lewej) powstrzymują napastnika Chemika - Marcina Wydurskiego. Fot. Krzysztof Cichomski
Po niedzielnej przegranej z ŁKS Łódź na inaugurację I ligi, Pogoń Szczecin rozegrała dzisiaj sparing w Policach z Chemikiem. Pierwszoligowcy strzelali tylko w pierwszej połowie i zostawili policzan z bagażem trzech bramek.

Sparing z Chemikiem zorganizowano, by dać pograć rezerwowym portowców, którzy w lidze zagrali krótko, bądź wcale.

Ku zaskoczeniu wszystkich Chemik zaczął mecz dość mocno. Już w 5. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. W słupek trafił Adrian Skrętny. Później kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęła Pogoń.

Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 23. minucie Marcin Bojarski przedarł się prawą stroną boiska i dograł na piąty metr do Marcina Juszczaka. Młody piłkarz wykończył akcję. Pięć minut później było już 2:0. Tym razem akcję lewą stroną boiska i mądre przedłużenie wykorzystał Andre Gwaze, który z bliska głową trafił do siatki.

Gospodarzy jeszcze raz w pierwszej połowie pognębił Maciej Mysiak. Obrońca szczecinian wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Matuszczyka.

W drugiej połowie znowu Chemik miał groźną okazje. Tym razem ładny strzał Damiana Górskiego wylądował na poprzeczce. Swoje szanse miał z przeciwnej strony Maciej Ropiejko, ale dwa jego strzały nie znalazły drogi do siatki. Podobnie jak próby Juszczaka, czy ze strony Chemika Piotra Wojtasiaka.

Chemik Police - Pogoń Szczecin 0:3 (0:3)

Bramki: Juszczak (18), Gwaze (23), Mysiak (32).

Chemik: Strzelec - Maśniak (68 Krzyżanowski), Hajdukiewicz, Bieniek, Jakubiak - Baranowski, Rembisz (60 Wojtasiak), Krawiec (46 Milewski), Skrętny (75 Sobczak) - Górski, Wydurski (46 Szmit).

Pogoń: Pyskaty (46 Kupczanko) - Mysiak, Jarun, Bielecki, Matuszczyk (46 Rydzak) - Gwaze, Juszczak, Zawadzki, Kolendowicz (46 Wołyński) - Bojarski (46 Wólkiewicz), Ropiejko (69 Dziuba).