Chemik Police pewnie uzupełnił stawkę finalistów

mc
Andrzej Szkocki
Za nami ostatni ćwierćfinał Pucharu Polski. Chemik Police, zgodnie z przewidywaniami, wygrał u siebie z Developres SkyRes Rzeszów 3:0.

Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:13, 25:23, 25:17)

Chemik: Hevalkova, Jagieło, Gajgał-Anioł, Veljković, Montano, Wołosz, Maj-Erwardt (l.) oraz Mróz, Bełcik, Pena, Kowalińska, Werblińska.

Siatkarki trenera Jakuba Głuszaka uzupełniły stawkę uczestników turnieju głównego. Final Four Pucharu Polski odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia w Kaliszu. Obok Chemika zagrają w nim zespoły PGE Atomu Trefla Sopot, Muszynianki Muszyna oraz Budowlanych Łódź. Ten ostatni zespół jest pierwszym rywalem Chemika w Final Four. Mecz odbędzie się 2 kwietnia o godz. 14.45 w hali Kalisz Arena.

W drugiej parze Atom rywalizuje z Muszynianką. Finał zaplanowano na 3 kwietnia, g. 14.45.

Mecz z Developres Chemik zaczął mocno. Set potrwał kilkanaście minut, a w pewnym momencie gospodynie prowadziły 11:3. Druga partia była najbardziej wyrównana, ale także padła łupem Chemika. Podobnie jak trzecia.