Chemik Police ograł Ślęzę Wrocław

mc
Chemik Police sprawił nie lada niespodziankę, pokonując na wyjeździe jednego z kandydatów do awansu Ślęzę Wrocław 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Marek Sajewicz.

Ślęza Wrocław - Chemik Police 0:1 (0:0)
Bramki: Sajewicz (34).

Chemik: Ochal - Janicki, Michał Szałek, Brzeziński, Stefaniak (72 Jóźwiak), Mateusz Szałek, Brzeziński, Krzyżanowski, Pachulski (52 Jakuszczonek), Jarymowicz, Sajewicz, Ciołek (80 Wydurski).

Ślęza: Jędrysiak - Tarasiewicz, Wójcik, Kątny, Rosiński, Kowal (46 Lewandowski), Zieliński, Próchnicki, Szepeta, Surmaczewski (46 Synowiec, 52 Brusiło), Pyzłowski.

Policzanie wciąż mają matematyczne szanse na utrzymanie się w II lidze. Przegrana w dzisiejszym spotkaniu spowodowałaby ich spadek. Na szczęście w dobrej formie jest ostatnio najlepszy napastnik Chemika - Marek Sajewicz. To on uratował w weekend remis w meczu z Rakowem Częstochowa i to on dał to niezwykle cenne zwycięstwo, które także w dużym stopniu pomaga lokalnemu rywalowi Pogoni Szczecin.

Sajewicz gola na wagę trzech punktów zdobył w 34. minucie. Mateusz Szałek otrzymał piłkę od Arkadiusza Jarymowicza, dograł do Mateusza Szałka. Wychowanek Chemika zagrał klepkę z Sajewiczem i napastnik gości znalazł się sam przed bramkarzem gospodarzy i okazji nie zmarnował.

Policzanie mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie, ale nie zdołali zdobyć kolejnych bramek