Chemik Police górą. U Góralek tylko seta żal

(sz)
Andrzej Szkocki
Chemik Police zwyciężył 3:1 z BKS Profi Credit Bielsko-Biała w 20. kolejce i pozostaje niepokonanym liderem w Orlen Lidze.

Kolejne 24 godziny spędzi Chemik Police w podróży do i z Bielska-Białej. Drużyna z południa Polski to outsider Orlen Ligi, który zdobywa trzy razy mniej punktów niż Chemiczki i w pierwszym secie nie stanowił dla nich zagrożenia.

Trener Jakub Głuszak wystawił podobnie jak przeciwko ŁKS Commercecon Łódź rezerwową szóstkę. Grę reżyserowała Izabela Bełcik. Najwięcej jej wystaw szybowało w kierunku Aleksandry Jagieło, a seta atakiem na 25:18 zakończyła Agnieszka Bednarek-Kasza. Dwie środkowe Chemika miały w tej partii 100 procent skuteczności.

Było pewne, że nie dojdzie do powtórki sprzed roku, kiedy Góralki sensacyjnie wygrały z Chemikiem do zera. Nie wywiesiły jednak białych flag. W drugiej, wyrównanej rundzie obroniły dwie piłki setowe aż skapitulowały po trzeciej. Madelaynne Montano (MVP meczu) zaatakowała po bloku w aut na 25:23.

Po przerwie Chemik przegrał trzeciego seta, więc nie oszczędził tak wiele energii i czasu, jak sobie wymarzył. Na szczęście dodatkowy wysiłek popłacił i dzięki zwycięstwu 3:1 zdobył komplet punktów.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Chemik Police 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 17:25)