Chemik Police - Dynamo Kazań 3:1. Najlepszy zespół Europy na kolanach! [zdjęcia]

Andrzej Szkocki
W bloku Ana Bjelica i Stefana Veljković.
W bloku Ana Bjelica i Stefana Veljković. Andrzej Szkocki
Chemik Polce pokonał 3:1 (16:25, 25:14, 25:19, 25:22) w hali Azoty Arena Dynamo Kazań - ubiegłorocznego zwycięzcę Ligi Mistrzyń. Mistrz Polski wywalczył awans do kolejnej rundy rozgrywek.
Chemik Polce pokonał 3:1 (16:25, 25:14, 25:19, 25:22) w hali Azoty Arena Dynamo Kazań.

Chemik Police - Dynamo Kazań (3:1)

W hali Azoty Arena panowała atmosfera sportowego święta. I tak już zostało jeszcze długo po zakończeniu spotkania. Szczecin stęsknił się za siatkówką na najwyższym poziomie i widać to było długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Tłumy czekające przed kasami, głośny doping przed meczem i prawdziwa zabawa w oczekiwaniu na pierwszy gwizdek arbitra. Zmagania Chemika z Dynamem śledziło ponad 5 tys. kibiców.

Stawka meczu była spora. Polki potrzebowały zwycięstwa, aby zapewawans do kolejnej fazy rozgrywek.
Pierwszy set jednak rozpoczął się znacznie lepiej dla rywalek. Agresywnie serwowała Maria Borodakowa, Rosjanki szybko odskoczyły. Chemik miał sporo problemów z przyjęciem. Jedyną siatkarką zasługującą na pochwały była Ana Bjelica. Dynamo wyglądało znacznie lepiej. Spokojnie dogrywało piłkę do siatki, grało dużo środkiem.

W kolejnej odsłonie Chemik zmienił taktykę w zagrywce. Serwowanie w Jekaterinę Ułanową nie przynosiło efektów. Z dobrej strony pokazywały się Ana Bjelica i Anna Werblińska. W drugiej części seta znakomicie prezentowała się Agnieszka Bednarek-Kasza. Środkowa zdobyła trzy punkty atakiem (100 proc. skuteczności), a do tego dołożyła trzy oczka bezpośrednio z zagrywki. Mistrzynie Polski zrewanżowały się rywalkom i wygrały 25:14.

Trzeci set był wyrównany, pozbawiony przestojów. Siatkarki grały punkt za punkt. W końcówce dwoma kapitalnymi zagraniami popisała się Maja Ognjenović, która przesądziła o zwycięstwie policzanek (25:19).

W kolejnej odsłonie sytuacja była bardzo wyrównana. Bohaterką końcówki ponownie była serbska rozgrywająca, która z dużym wyczuciem kiwnęła w kluczowym momencie. Chemik pokonał faworyzowane Dynamo 3:1 i zapewnił sobie awans do fazy play off. Kibice wielkimi brawami podziękowali zawodniczkom, które w środowy wieczór zasłużyły na aplauz hali pełnej biało-granatowych fanów.

Chemik Police - Dynamo Kazań 3:1 (16:25, 25:14, 25:19, 25:22)
Chemik: Glinka-Mogentale, Werblińska, Bednarek-Kasza, Veljković, Ognjenović, Bjelica, Zenik (libero) Jagieło, Malagurski.
Dynamo: Borodokawa, Chaplina, Jurewa, Gamova, Startsewa, Del Core, Ułanowa (libero) oraz Ezowa, Melnikowa, Nikołajewa.