Chemik - Budowlani 3:0. Mieszanka wybuchowa mistrzyń

Sebastian Szczytkowski
Chemik Police zatriumfował przed własną publicznością
Chemik Police zatriumfował przed własną publicznością Andrzej Szkocki
Siatkarki Chemika Police wróciły do wygrywania. Wynik 3:0 z Budowlanymi Łódź poprawił im samopoczucie po porażce w Lidze Mistrzyń.

Chemik Police - Budowlani Łódź 3:0 (25:19, 25:17, 25:14)
Chemik:
Wołosz (3), Pena (11), Werblińska (13), Gajgał-Anioł (8), Mróz (5), Montano (17), Maj-Erwardt (l.).

Trener Cuccarini mógł potrenować ze swoimi podopiecznymi przez sześć dni, co nie zdarza się często. Kilka dni względnego spokoju skłoniło Włocha do wprowadzenia trochę zamieszania w szóstce.

W pojedynku z Budowlanymi Łódź zagrały gwiazdy zespołu jak Wołosz i Werblińska, ale też aktorki często drugoplanowe jak Gajgał-Anioł oraz Mróz. Najlepsze wrażenie sprawiały siatkarki zza oceanu: MVP spotkania Madelaynne Montano oraz coraz bardziej błyskotliwa Isabel Yonkaira Paola Pena.

Chemik Police pokonał Budowlane Łódź w trzech setach. Choć drużyna z centralnej Polski plasuje się w górnej połowie tabeli, to nie była w stanie zagrozić mistrzyniom Polski. Dość powiedzieć, że Chemiczki nie wypuściły rywalek w żadnym z trzech setów poza granicę 20 punktów.

Wygrana poprawiła samopoczucie siatkarek Chemika po porażce 0:3 z Fenerbahce Stambuł. Kibice zostali udobruchani dobrą grą oraz wynikiem. Wszystko to uczyniło wieczór w Azoty Arenie udanym.

Następne starcie z udziałem liderek Orlen Ligi w Bielsku-Białej w niedzielę, a bezpośrednio stamtąd udadzą się na rewanż z Fenerbahce.