Cenne zwycięstwo Spójni Stargard w I lidze

Rafał Bigus zanotował czternaście zbiórek.
Rafał Bigus zanotował czternaście zbiórek. Tadeusz Surma
Koszykarze stargardzkiej Spójni zrobili miłą niespodziankę swoim kibicom. Wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 73:72.

W dzisiejszym meczu w Sosnowcu zagrały zespoły rywalizujące o czwarte miejsce po rundzie zasadniczej. Spotkanie cały czas było wyrównane. Nie było kwarty, którą ktoś wygrałby różnicą wyższą niż dwa punkty.

Po pierwszej kwarcie punktem prowadziła Spójnia, po drugiej był remis. Na początku spotkania z dobrej strony w stargardzkim zespole pokazali się Jerzy Koszuta i Rafał Bigus. Po trzech kwartach gospodarze mieli punkt przewagi. O wyniku decydowała czwarta kwarta.

W końcówce Zagłębie wygrywało 72:70 i wtedy skutecznym rzutem trzypunktowym popisał się w Spójnia Marcin Stokłosa. Rywale jeszcze mieli szansę zmienić wynik, ale spudłowali. W Spójni 25 punktów rzucił Piotr Pluta, Koszuta miał ich 16. Bigus zanotował 14 zbiórek.

Zagłębie Sosnowiec - Spójnia Stargard 72:73 (21:22, 13:12, 18:17, 20:22)
Spójnia: Pluta 25 (dwa razy za 3 pkt), Koszuta 16 (1), Bodych Ł. 10, Stokłosa 8 (2), Bigus 6, Żytko 5 (1), Soczewski 3, Berdzik, Wróblewski.