Cenne zwycięstwo Błękitnych na wyjeździe

Błękitni po raz ostatni cieszyli się ze zwycięstwa 9 kwietnia, gdy pokonali 2:0 Olimpię Zambrów na własnym boisku. Tadeusz Surma/archiwum
Błękitni Stargard pokonali Stal w Stalowej Woli 1:0 w meczu 30. kolejki II ligi.

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard Szczeciński 0:1 (0:0)
Bramka: Siwek (53).
Błękitni: Wróbel - Siwek, Pustelnik, Baranowski, Wawszczyk, Fadecki, Lisowski, Flis (90 Pluta), Zdunek (55 Więcek), Okuszko (46 Bednarski), Magnuski (65 Gutowski).
czerwona kartka: Wawszczyk (65, Błękitni, druga żółta).
sędziował: Robert Marciniak (Kraków).

Zwycięską bramkę dla zespołu trenera Krzysztofa Kapuścińskiego zdobył Franciszek Siwek. Obrońca gości wpisał się na listę strzelców w 53. minucie.

12 minut później z boiska wyleciał Ariel Wawszczyk. Obrońca Błękitnych obejrzał drugą żółtą kartkę. Mimo to stargardzianie dowieźli prowadzenie do końca spotkania.

Było to pierwsze zwycięstwo naszego drugoligowca od ponad miesiąca. Trzy punkty to bardzo cenna zdobycz Błękitnych. Dzięki temu przesunęli się na 11. miejsce w tabeli. Na cztery kolejki przed końcem sezonu mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

W najbliższą niedzielę zagrają u siebie z Rakowem Częstochowa.