Bramek od groma

stez, 17 maja 2005 r.
Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie w miniony weekend piłkarze IV ligi. W trzech meczach padło 27 goli, a łącznie w całej kolejce napastnicy trafiali do siatki rywala aż 42 razy.

Rekordzistami kolejki byli futboliści Darzboru Szczecinek, którzy rozgromili Mirstal Mirosławiec 8:0. Jednak jeszcze więcej goli, choć nie dla jednej drużyny, padło w Międzyzdrojach (dziewięć) i Dębnie Lubuskim (dziesięć).

Darzbór razy osiem

Pół tysiąca widzów było świadkami dobrej gry i łatwego zwycięstwa ekipy ze Szczecinka. Padający deszcz nie był sprzymierzeńcem piłkarzy, jednak ci zaprezentowali chęć do walki, a kibice nagrodzili ich za to rzęsistymi oklaskami. Gospodarzom w odniesieniu rekordowego zwycięstwa pomogła niefortunna interwencja golkipera Mirstalu Biegańskiego poza polem karnym.

Bramkarz gości już w 12. minucie sfaulował Dziubę i musiał opuścić boisko. Trener Mirstalu zdjął z murawy Pietrusa i wprowadził do bramki Kubaszewskiego, ale ten tylko przez kwadrans zachowywał czyste konto. Potem worek z bramkami rozwiązał się, a trzy trafienia zaliczył były napastnik świnoujskiej Floty Jakubiak.

Błękitni na siedem

Wybrzeże Rewalskie broni się przed spadkiem. Błękitni Stargard grają praktycznie o nic. Dlatego przed pojedynkiem Wybrzeża z Błękitnymi w roli faworyta stawiało się raczej podopiecznych Marka Bieńka. Jednak ekipa Zbigniewa Kozłowskiego nie zamierza nikomu odpuszczać. Rozgromiła zespół znad morza 7:2, a gospodarzy nie usprawiedliwia nawet fakt, że musieli rozgrywać swoje spotkanie na neutralnym stadionie w Międzyzdrojach.

- Nie mam słów - mówił po spotkaniu załamany Marek Bieniek, trener Wybrzeża. - Nie sądziłem, że kiedykolwiek przytrafi mi się taki mecz. A samobójczy gol Kinki to prawdziwe kuriozum.

- Wygraliśmy za wysoko - stwierdził natomiast Zbigniew Kozłowski, szkoleniowiec Błękitnych. - Przy stanie 2:1 dla nas gospodarze odkryli się, a my ich tylko wypunktowaliśmy.

Dycha w Dębnie - Dąb - Rega Merida 6:4

Rekord kolejki pod względem ilości bramek dzierży jednak Dębno. Dziesięć bramek w ligowym meczu nie zdarza się co dzień.
W ekipie gości wyjątkowo słabo bronił będący zazwyczaj pewnym punktem zespołu Regi Merida Twarzyński. Wśród gospodarzy z Dębna po trzykroć wyróżnił się Kucyk. Po przerwie zmienił zmęczonego Michalskiego, w 77. minucie zdobył szóstego gola dla Dębu, a w 86. minucie za brutalne zagranie ujrzał czerwoną kartkę.

W następnej kolejce grają (w nawiasach wyniki z rundy jesiennej):

Arkonia Szczecin - Astra Ustronie Morskie (0:1), Osadnik Myślibórz - Darzbór Szczecinek(0:0), Mirstal Mirosławiec - Dąb Dębno (0:4), Rega Meirda Trzebiatów - Wybrzeże Rewalskie (0:1), Błękitni Stargard - Energetyk Gryfino (1:3), Pogoń Barlinek - Victoria 95 Rolhurt Przecław (1:3), Sokół Pyrzyce - KP Police (1:0), Stal Szczecin - Leśnik Rossa Manowo (3:0), Ina Goleniów - Drawa Drawsko (2:0).