Błękitni wygrali w Opolu i są o krok od utrzymania w II lidze

Błękitni nie przegrali ostatnich siedmiu spotkań i są coraz bliżej utrzymania w II lidze. Tadeusz Surma/archiwum
Bramka Sebastiana Inczewskiego w 87. minucie dała Błękitnym Stargard wyjazdowe zwycięstwo 2:1 z Odrą Opole. Na dwie kolejki przed końcem zespół ze Stargardu ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Akcję w 87. minucie, po której padł zwycięski gol, rozegrali dwaj zawodnicy wprowadzeni na boisko w drugiej połowie.

- Bartek Zdunek, który wszedł na ostatnie 15 minut zagrywa do Sebastiana Inczewskiego, który wszedł na ostatnie 10 minut. Piękna akcja, piękna bramka i szczęśliwi wracamy do Stargardu - mówił na konferencji prasowej Krzysztof Kapuściński, trener gości.

Wcześniej jego podopieczni prowadzili od 23. minuty po bramce Rafała Gutowskiego, bocznego obrońcy wypożyczonego z Pogoni Szczecin. Jednak ww 63. minucie wyrównał Dawid Jarka, napastnik zimą próbowany we Flocie Świnoujście.

Odra ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie. Jej trenerem jest były szkoleniowiec Floty Petr Nemec.

Natomiast Błękitni są bardzo blisko pozostania w II lidze. Na dwie kolejki przed końcem mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. 1 czerwca grają u siebie z Wartą Poznań. Jeżeli wygrają, to zapewnią sobie utrzymanie.

Odra Opole - Błękitni Stargard 1:2 (0:1)
Bramki: Jarka (63) - Gutowski (23), Inczewski (87).
Błękitni:Ufnal - Wojtasiak, Jasitczak, Liśkiewicz, Wawszczyk, Więcek, Poczobut, Flis, Gutowski (78 Zdunek), Kosakiewicz (80 Inczewski), Gajda (49. Magnuski).